Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gdzie mamy kupować bilety KZK GOP?

 • Dodano: 2015-10-21 21:30, aktualizacja: 2016-09-20 12:36

Mieszkańcy zauważają coraz większy problem z dostępnością biletów KZK GOP. - Nie wszyscy mogą kupić je przez internet. Brakuje punktów sprzedaży - skarżą się rudzianie. Związek odpowiada. 

W naszym mieście można zauważyć coraz mniejszą ilość punktów, w których zaopatrzymy się w bilety KZK GOP. Sklepy i kioski posiadające bilety albo nie są czynne zbyt długo albo też znajdują się w dalekiej odległości od przystanków. Mieszkańcy tłumaczą, że nie wszyscy potrafią bądź mogą skorzystać chociażby z elektronicznej formy biletu.

Nie każdy ma możliwość kupna biletów dużo wcześniej przed podróżą, ani też przez internet. Jest wiele osób starszych bądź po prostu spieszących się, którzy chcieliby, aby bilety były dostępne gdzieś blisko przystanków. Niestety coraz mniej sklepików posiada je, nie zawsze też można kupić bilet u kierowcy, a automatów biletowych brak. Czy KZK GOP mogłoby zadbać o pasażerów chcących legalnie jeździć komunikacją? Czy będziemy zmuszeni do podróży "na gapę" z powodu niedostępności biletów? - pytają ironicznie mieszkańcy Rudy Śląskiej.

Problem jest coraz większy. Projekt darmowej komunikacji w Rudzie Śląskiej póki co nadal jest na etapie przygotowywania, tym bardziej bilety będą nam jeszcze potrzebne. Pasażerowie wielu dzielnic w porze popołudniowej czy wieczornej nie mogą nigdzie kupić biletów. Zauważyli to także radni, którzy po apelach mieszkańców złożyli w magistracie interpelację w tej sprawie.

W godzinach popołudniowych nie wszędzie można kupić bilety KZK GOP. (...) Wnioskujemy o ustawienie automatów do zaopatrzenia w bilety - piszą radni Kazimierz Myszur i Krzysztof Rodzoch.

Wniosek został przekazany do KZK GOP. Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego odpowiedział na pismo radnych. W liście zwrotnym czytamy jednak, że montaż dodatkowych biletomatów na terenie naszego miasta nie jest na razie możliwy.

Uprzejmie informuję , iż w Rudzie Śląskiej posadowionych jest 10 automatów biletowych w 8 lokalizacjach, gdzie potoki pasażerskie są największe. Niestety obecnie KZK GOP nie dysponuje wolnymi automatami biletowymi, wobec czego nie jest możliwe zainstalowanie większej liczby automatów biletowych. Jednakże w przypadku zakupu nowych automatów lub demontażu automatu z innej lokalizacji, wniosek zostanie ponownie rozpatrzony - odpowiedział kierownik Referatu Obsługi Automatów Biletowych, Andrzej Piestrzyński.

KZK GOP proponuje pasażerom przejście na zakupy internetowe w systemie moBILET bądź skorzystanie z nowej usługi ŚKUP, która ma rozwiązać takie problemy.

W przypadku braku możliwości zakupu biletu jednorazowego KZK GOP w stacjonarnym punkcie sprzedaży, istnieje możliwość zakupu biletu za pomocą telefonu komórkowego w systemie moBILET lub CallPay. Ponadto informuję , iż wkrótce zostanie uruchomiony system Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP), dzięki któremu w przypadku zakupu biletów jednorazowych możliwe będzie wcześniejsze zasilenie posiadanej przez pasażera karty ŚKUP pieniądzem elektronicznym (...) - uzupełnił kierownik referatu w KZK GOP.
 
Mimo iż rozwiązanie z wirtualnym biletem jest dla wielu pasażerów dużym udogodnieniem, jak widać udręka osób, które z różnych względów nie będą używały internetu lub doładowań kart do zaopatrzenia się w bilety, będzie trwała nadal. Pozostaje nam liczyć na szybkie zwolnienie się biletomatów w innych miejscach i przekierowanie ich do Rudy Śląskiej lub też wprowadzenie wyczekiwanej przez mieszkańców darmowej komunikacji wewnątrzmiejskiej, która w znacznym stopniu rozwiązałaby problem niedostępności biletów.
 
Najnowsze informacje na temat darmowej komunikacji w mieście przedstawił nam niedawno pełnomocnik Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Transportu Zbiorowego, Andrzej Nowak, a pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • lyjo

  jaki jest problem ze sprzedażą biletow jednorazowych przez kierowce po cenie nominalnej w podstawowym asortymencie a nie tylko najdroższych

 • Piotr

  Dobry punkt z Biletami miesięcznymi to Poczta Polska w CH Ruda Śląska Plaza czynna do 21:00, a w niedziele do 20:00

 • Gosia

  Pomijając jakże wrażliwy temat komunikacji należy wspomnieć, iż zarobek ze sprzedaży biletu Kzk Gop jest tak niski, że nie jest opłacalne handlować biletami. A jeszcze gdy ktoś płaci za bilet kartą to już wogóle... Nie dziwię się, że ludzie jeżdżą bez biletów.

 • ella

  A my wnioskujemy o rzetelne informowanie mieszkańców na jakim etepie jest wpowadzenie bezpłatnej komunikacji, bo z tego co czytamy wynika, że w fazie koncepcji.

 • lecho

  mie pani niby prezydent obiecala bezplatne przejazdy i z nich korzyston

 • dłużniczka

  Tak samo Tusk namawiał do niepłacenia abonamentu RTV i tyż korzystom.Dostałach już chołda upomnień i nakazów,aby zapłacić zaległość,ale mi to wisi.

 • ker

  Skandal! NIe można rozwiązać problemu? NIe będę rozpisywał się o możliwych rozwiązaniach - bo jest ich sporo. Ale najprostszym rozwiązaniem jest wymiana Prezesa tego ŚKUP-u. NIeodpowiednia osoba na nieodpowiednim miejscu. To przedsiębiorstwo ma przynosić zyski a nie jakoś trwać i narzekać. W momencie gdy w mojej firmiepojawia się problem to priorytetem jest rozwiązanie go. Problem ogranicza przychody a więc i dochody. Ale nie oprę się propozycji konduktor - "kanar". Autobus rusz - wszyscy siedzą więc po minucie komunikat : bilety do kontroli. Na pewno wzrosła by rentowność komunikacji. W sytuacji dużego obłożenia gapowiczami na linii - dwie osoby - jedna sprzedaje bilety (musi mieć tyle pieniędzy aby nie było odpowiedzi nie mam jak wydać - a jak nie mam to bilet gratis) a druga jest w tym czasie tylko "kanarem". Rentowność podwójnej obsady? Dochody z opłat za jazdę bez biletu. Proste.

 • Roma

  Bilety do sprawa drugorzędna !!!! Ja się pytam gdzie OBIECANA darmowa komunikacja???? Pozdrawiam

 • Kasia

  To prawda na Bykowinie w weekend biletu nie kupisz! Dobrze, że korzystam z mobilnego ale moja mama która jest "antytechnologiczna" musi kupować na zapas... a potem chcą w kzk gop żebyśmy kasowali bilety! powinien być łatwy dostęp do nich skoro tyle kosztują

 • K***

  Czytając te bzdury, człowiek zastanawia się, jak ludzie radzili sobie z zakupem biletów 20 lat temu, kiedy nie było automatów biletowych, biletów elektronicznych itp. Widać, że część mieszkańców naszego miasta szuka problemu, tam gdzie go nie ma... Ale przynajmniej radni mogą się "wykazać"

 • Iwona

  Kiedyś byli konduktorzy, o których kupowało się bilet a cena była zależna od ilości przejechanych przystanków.

 • nutka

  Przecież 20 lat temu konduktorzy jeździli w autobusach i sprzedawali bilety !!!

 • K***

  Na wszystkich liniach zarówno w autobusach jak i tramwajach?! Nie wydaje mi się... W dalszym ciągu uważam że mała ilość automatów biletowych w mieście to drugorzędny problem

 • czako

  spójrz kto artykulik napisał, a wszystko stanie się jasne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.