RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grupa 10 pseudokibiców zaatakowała w Orzegowie - mężczyzna zmarł

 • Dodano: 2017-10-31 08:15, aktualizacja: 2017-10-31 09:53

Aktualizacja: Wczoraj (30.10) pobity 26-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Od tygodnia walczył o życie. Niestety nie udało się go uratować.

Na ulicach Rudy Śląskiej wzmożono patrole policji oraz straży miejskiej i straży granicznej. To odpowiedź miasta na ataki i pobicia. Decyzję podjęto podczas piątkowego posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

__

O pseudokibicach znów głośno. W miniony wtorek (24 października) wieczorem około godz. 22:00 w Orzegowie w rejonie ul. Królowej Jadwigi doszło do drastycznych scen. Jak informuje rudzka policja, dziesięcioosobowa szajka pseudokibiców rzuciła się na 3 mężczyzn. Jeden z zaatakowanych nadal przebywa w szpitalu. Jego stan nie jest dobry.

Najciężej ranny został 26-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gliwickiego. Z licznymi obrażeniami, nieprzytomny trafił do szpitala. Napastnicy okładali go pałkami, kopali go i bili. Karetka zabrała także dwie pozostałe osoby, które zostały pobite przez grupę atakujących. To mieszkańcy Rudy Śląskiej. Ci jednak wyszli już ze szpitala. Gorąco prosimy świadków zdarzenia bądź osoby, które mogą wnieść coś do sprawy, o kontakt z najbliższą jednostką rudzkiej policji. Pracujemy nad materiałami, które pozyskaliśmy w tej sprawie, aby jak najszybciej doprowadzić ją do końca. - mówi asp. Arkadiusz Ciozak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdarzenie związane było z porachunkami pseudokibiców dwóch drużyn piłkarskich - Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów.

Pokaż na mapie


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (227)    dodaj »

 • Anna

  hanysy sie sami pozabijają , nie trzeba wojny , Brawoo wy !!

 • Sej

  Oby tylko nie doszło do kolejnej tragedii. ...

 • ...

  dojdzie bo będzie odwet.

 • znafca

  Nikogo nie chce usprawiedliwiać ale jak można wiązać "wojny gangów" gangsterkę z kibicowaniem swoim klubom!!!! Szkoda chłopaka...szkoda rodziny...ale jak już kibice górnika nazywają kibiców Ruchu mordercami...to ja wam przypomnę dwa imiona RAJMUND I REMIK...naprawdę nie łączcie tego morderstwa z kibicowaniem...

 • łysy

  Ja powiem tak......ogień w rudzie slaskiej palił się długo tylko te matoły dolali oliwy...taka jest prawda.Nie zrzucajmy winy na jednych i drugich...ale żeby skatowa człowieka na śmierć to już przesada....potępienie.Po drugie śmieszny rUCH wszystko od gapiło od Górnika i powstała NRŚL....nigdy w życiu...chcieliby rządzić w całym mieście ale jak to się mówi smród nie ma szans.Bohatery w kilku na jednego o to cały rUCH z Rudy Śląskiej.I jeszcze jedno...nie udzielam się w ogóle ale jak będę kiedyś na dzielnicy Goduli lub Orzegowie urodziny a zaatakują mnie kibice ruchu to nie będę sie [...]ił z nimi jeśli mnie zaczepią....i tyle.

 • Ja

  Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziców. Nie wiem jak można przeżyć śmierć własnego dziecka zakatowanego...

 • Ska

  Przestańcie już biadolić bo tego czytać się nie da. Chłopak na koszulce na zdjęciu z fb miał napis " stadionowy terrorysta" hmm... Robicie z niego męczennika, trafił swój na swojego i tyle szkoda tylko że ta cała banda przeniosła się na ulice miast. Żegnali go jak bohatera parodia

 • s. FZŚ

  Napis nie czynił go terrorystą. A pod tą koszulką był człowiek taki sam jak ty. Nikt nie dał tym ludziom prawa bycia panem życia i śmierci. Bóg każdego kocha i za każdego z nas dał się ukrzyżować. I dał nam wskazówki do życia abyśmy Boga kochali i miłowali swoich bliźnich. Więc kochaj każdego bo nie kochając zrobisz komuś ogromną krzywdę i sobie samemu. A w tym przypadku oprawcy zrobili krzywdę temu człowiekowi , jego rodzicom rodzeństwu ( jeśli miał ) , dziewczynie , rodzinie , przyjaciołom , kolegom i innym którzy byli blisko niego , oraz ogromną krzywdę wyrzadzili sobie samym ( bo pójdą na całe życie do więzienia i zostawią swoje piętno mordercy swoim rodzinom , a najgorsze jak mają dzieci i pozostawili tym dzieciom spadek w postaci ojciec morderca ). W takich przypadkach nie jest tylko skrzywdzony umierajacy ale ogrom ludzi dla których każdy z was jest kimś szczególnym. Zawsze trzeba pamiętać jaki ,, spadek " po sobie pozostawiamy. Spadek hańby czy spadek chwały. A on jest męczęnnikiem nienawiści i hanlarzy narkotyków a nie kibiców , bo kibic nie zabija tylko kibicuje a handlarze narkotyków chcą siać terror.

 • Ska

  s. FZŚ jeszcze jedno przytoczę Twoje słowa " Więc kochaj kazdego bo nie kochając zrobisz komuś ogromną krzywdę i sobie samemu" Pomimo tego ze to co się wydazyło nie dotyczy mnie bezpośrednio jakos nie jestem w stanie pokochać tych dziesięciu zbirów a to własnie kazesz mi robić, a tak na marginesie to handlarze narkotyków nie chcą siać terroru wręcz przeciwnie rotaczają przed potencjalnymi klientami wizje różowych słoni i błękitnych jednorożców. Terror zaczyna się dopiero jak im ktoś na ich rejonie rozprowadza swoje dragi.

 • s. FZŚ

  Wiem ze trudno kochać oprawców , czasami z punktu tej osoby skrzywdzonej może być nie wykonalne ake czas leczy rany. Wiem coś na temat z punktu widzenia osoby skrzywdzonej że da się przebaczyć oprawcy i pokochać go jak człowieka. Wiem że to może być dla ludzi , którzy są daleko od Boga nie wykonalne i rozumie to. Już wielu lat służę Bogu , wiem z doświadczenia że dla Boga nie ma rzeczy nie możliwych. Pamietaj że Jezusa też gorsi oprawcy katowali. Życzę miłego dnia.

 • Ska

  Spadek hańby ?? Nie mam pojęcia co Ty łykasz za piguły ale jak naszybciej przestań. Nie żyjemy w ciemnogrodzie i każdy racjonalnie myślący człowiek nie będzie obwiniał dzieci za złe czyny ich rodziców. Natomiast rodzice jak najbardziej powinni się czuć odpowiedzialni za czyny swoich dzieci. To jest moje zdanie,

 • s. FZŚ

  Najpier zapoznaj się z definicją słowa ciemnogród , a potem pomyśl za nim kogoś obrazisz czy czasem ty nie yjesz w ciemnogrodzie. Piszecie słowa , których znaczeń nie znacie to wstyd. Jestem siostra zakonną w FZŚ. I im bardziej mnie wyobrażasz to Boga również bo mu służe. A wracając do przenośni ,, spadek hańby " to już ci mówię łatwiejszym językiem szkoły podstawowej : chodzi o to jak się zachowujesz , co mówisz i to co robisz pozostawiasz w pamięci i sercu swoim bliskim. A na dodatel po złym zyciu ludzie twoim dzieciom , rodzinie nie odpuszczą. Gdy czowiek jest dobrym , w tedy zostawia spadek chwały. No i co już zrozumiałeś czy w tobie jest ciemnogród. Bo chyba prościej nie można napisać , no albo moje wyksztacenie i kultura osobista są dla ciebie za wysokie? Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 • Ska

  Piszesz bez składu i ładu i rónocześnie wyjeżdzasz mi z moim wykształceniem oj oczywiście zakładając że moja edukacja zakończyła się na poziomie szkoły podstawowej, założenie że nic nie rozumiem nie jest z Twojej strony obrazą ależ skąd!! Jeśteś siostrą zakonną i to juz Twoim zdaniem wystarczy zeby nazywać Cię dobrym człowiekiemmało tego utoższamiasz się z Bogiem do tego stopnia ze Twierdzisz ze obrażając Ciebie obrażam i jego.Powiem Ci coś za bardzo się panoszycie i obnosicie ze swoją dobrocią Ty i reszta ubrana w czarne sukienki wiesz czym różnie się do Was??? Ano tym że za dobre słowo i wybaczenie winy nie podstawiam nikomu pod nos cennika !!!! Więc proszę Cie nie staraj się mnie umoralniać. Widze że zabolało wspomnienie o ciemnogrodzie dla Twoich poprzedników to złote czasy inkwizycje i palenie na stosie za chęć myślenia po swojemu. A teraz moja osobista wycieczka... nie lubię Was. Życzę miłego dnia

 • s. FZŚ

  Brawo i w tym momencie udalo mi się ciebie odsonić. Długo nie musiałam czekać. Aha ja nie noszę żadnych z tych ubrań co masz na myśli. Biedny czlowiek jesteś. Pomodlę się za Ciebie. Brak radości i miłości w sercu masz , żal mi cię. Bo nawet nie wyobrażasz sobie jaki czlowiek jest szczęśliwy gdy potrafi kochać każdego. Niech Ukochany Ojciec w Niebie ci blogosławi.

 • pracownik lipcowy

  Taki wpisy jak Twój czy Prezydent Dziedzic (sic!) dają usprawiedliwienie tym mordercom! Chodził w takiej koszulce, święty nie był więc w sumie trudno stało się!!!! Chore!!! Ty sobie wpisuj co chcesz ale osoba publiczna taki wpis na Facebooku!!! Gdyby było dalej do wyborów, sam bym się zabrał za zbieranie podpisów za odwołaniem urzedujacej prezydent miasta Ruda Śląska!!! Powód: brak bezpieczeństwa na ulicach miasta, świadome podsycanie nastrojów nienawisci w pewnych grupach społeczeństwa!!! Prowokowanie sytuacji niebezpiecznych dla mieszkańców Miasta Ruda Śląska, A co za tym idzie narażanie ich zdrowia i życia. Podżeganie do działań mających na celu destabilizację spokoju w społeczności lokalnej. Ale, że wybory za rok, lepiej poczekać, musimy Pamiętać!!!!

 • Ska

  Wisi mi to co wypisuje Pani Dziedzic, pisze za siebie. Za chwilę dowiemy się ze to praworządny obywatel uczciwie płacący podatki cięko pracujący itp..taki biedny misio co go to przypadkiem tragedia spotkała. Najbardziej szkoda mi jego najbilższych nabardziej teraz cierpią właśnie oni. I żeby było jasne nie jestem kibicem kibolem i mam głęboko gdzieś piłkę nożną natomiast na sercu lezy mi dobro mojej rodziny i moich dzieci. A prawda jest taka że jak by ta banda idiotów chciała bić na oślep kogo popadnie to po drodze goniąc go mineli kilkanaście osób więc nie pisz mi ze sieje mowę nienawiści, macie pretensje do policji to jak to jest? Drą mordy na cały Orzegów je....ać psy a teraz ratunku szybko kibica biją. Nie ma to jak podwójna moralność.Zawsze możesz zacząć działać i samemu kandydować .

 • ratatuj

  Wiesz jednak sprawuje ona funkcję publiczną, która powinna raczej dbać o dobro wszystkich mieszkańców miasta. A niestety w tej sytuacji raczej dzieli się część mieszkańców na dobrych a część na złych, przynajmniej takie mam odczucie. Poza tym w tym wszystkim brakuje mi zwykłego braku przyzwolenia na takie sytuacje. Mimo że nie jestem kibicem to jednak spotkała mnie już taka sytuacja z kibolami tylko dlatego że mieszkam w tej a nie innej dzielnicy. Widać jest zgoda na takie zachowania....

 • Ska

  Ratatuj masz całkowitą rację, a ja nigdzie nie napisałam że zgadzam się z opinią Pani Dziedzic na marginiesie to chyba jedyna tak naprawdę jej osobista opinia bo od reszty wpisów na forach są ludzie odpowiedzialni za pi-ar a tu ewidentnie zabrakło sztabu pomocników i wyszło jak wyszło.Tylko trochę obiektywizmu nie zaszkodzi prawda? Moje zdanie jest takie że młody chłopak w brutalny sposób odszedł z tego świata i to nie powinno się wydażyć tyle tylko że On nie był przypadkowym przechodniem !!!! Takie życie na krawędzi prowadził i skończył tragicznie. Wystarczy poczytać wpisy na FB ubolewją nad śmiercią, składają kondolencje rodzinie, palą znicze ku pamięci i jednocześnie zapowiadają odwet!! Serio? To jest w porządku?

 • rudzianka

  Ludzie a może ktoś poprostu go wystawił każdy z nas ma rodziny dzieci mężów to Teraz strach będzie puścić syna do szkoły czy cały wróci meza do pracy czy nie zostanie napadniety zabity a może skopany Kibice skaczcie z tymi waszymi jazdami bo strach wyjść

 • Rudzianin

  Czekamy na artykół że Policja złapała morderców i torrorystów Śłąskich miast.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.