Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP znów się szkoli! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-06-12 14:15

Rudzka Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej wzięła udział w Taktycznych Manewrów Ratowniczych organizowanych przez OSP Biertułtowy Radlin.

Nowe doświadczenie zdobyte

W minioną sobotę, 10 czerwca, druhowie z GRS OSP Ruda Śląska wzięli udział w ćwiczeniach Taktycznych Manewrów Ratowniczych. W ramach ćwiczeń przeprowadzano symulowane akcje ratowniczo-gaśnicze na terenie powiatu rybnickiego i wodzisławskiego. Zadaniem rudzkiej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego było podjęcie poszkodowanego z dachu budynku i bezpieczny transport przy wykorzystaniu technik linowych. Dla rudzkich ratowników była to okazja do wykorzystania niedawno zakupionej deski.

Ćwiczenia zakończyły się sukcesem!

GRS OSP Ruda Śląska

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej to ekipa do zadań specjalnych. Grupa stale rozwija się pod kątem ratownictwa wysokościowego, a także czynnie bierze udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. GRS działa pod skrzydłami rudzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wyjątkowym członkiem Grupy Ratownictwa Specjalistycznego jest pies, który bywa szczególnie pomocny przy niektórych akcjach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również