Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gryfy w dalszym ciągu bez zwycięstwa

• Dodano: 2018-04-30 14:30

W trzeciej kolejce rozgrywek pierwszej ligi rugby rudzkie Gryfy podejmowały na Burloch Arenie zespół Arki Rumia. Gospodarze podrażnieni porażkami w dwóch pierwszych meczach chcieli tym spotkaniem wrócić na właściwe tory.

Do składu rudzian wróciło paru zawodników, z których trener Świerczyński nie mógł skorzystać w poprzednich spotkaniach (między innymi Kamil Pepliński i bracia Mańkowscy), jednak nadal spora część składu jest kontuzjowanych.

Pierwsze dwadzieścia minut meczu było niesamowicie wyrównane, gra toczyła się od jednego pola punktowego do drugiego, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Jednak w 17 minucie skrzydłowy Gryfów Adam Mazella został ukarany żółtą kartką za niebezpieczną szarżę i rudzianie przez dziesięć minut musieli radzić sobie w osłabieniu. I niestety sobie nie poradzili, w tym czasie dwukrotnie stracili przyłożenia właśnie po skrzydle gdzie brakowało zawodnika. W końcówce pierwszej połowy już w wyrównanych składach ponownie goście zdobyli przyłożenie, tym razem po składnej i szybkiej akcji w ataku. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gości 21:0.

W drugiej połowie meczu gospodarze ostro wzięli się do roboty i do odrabiania strat. W czterdziestej dziewiątej minucie zdobyli przyłożenie, po mocnych wejściach w ataku Pawła Marca i Patryka Frątczaka Kamil Kiełbania zdobył swoje debiutanckie przyłożenie, a podwyższył je Krzysztof Skubik. Rudzianie w dalszym ciągu napierali, przyłożenie zdobył Kamil Pepliński, jednak sędzia go nie uznał. W sześćdziesiątej siódmej minucie po karnym na piątym metrze drugie przyłożenie dla gospodarzy zdobył Marcin Mucha. Gryfy nadal mocno napierały, widać było wielką chęć zdobycia kontaktowego przyłożenia, jednak piłka albo wypadała w decydujących momentach, albo brakowało centymetrów do pola punktowego. Ostanie słowo należało jednak do gości, którzy swoje czwarte przyłożenie zdobyli ponownie po skrzydle i przewadze w ataku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arki Rumia 26:12.

K.S. Rugby Ruda Śląska – RC Arka Rumia 12:26 (0:21)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Kamil Kiełbania  5 pkt. (1P), Marcin Mucha 5 pkt. (1P), Krzysztof Skubik 2 pkt. (1pd)

Skład Gryfów: Danson Chege, Łukasz Fura, Kamil Pepliński, Jakub Krupiński, Marcel Frątczak (Jakub Mańkowski), Patryk Frątczak, Szymon Majchrzak, Krzysztof Markowski (Waldemar Dziliński), Krzysztof  Skubik, Marcin Mucha, Kamil Kiełbania, Jan Muc (Dawid Mańkowski), Paweł Marzec, Adam Mazella (Jakub Zabiegała), Mateusz Zabiegała.