Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gryfy w końcu zwyciężają w lidze!

• Dodano: 2019-05-29 06:45, aktualizacja: 2019-05-29 06:54

W czwartej kolejce II ligi rugby rudzkie Gryfy pokonały na Burloch Arenie zespół Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Rudzianie dobrze rozpoczęli spotkanie, Jan Muc już w  4 minucie meczu zdobył pierwsze przyłożenie, podwyższone przez Zabiegałę. Rywale odpowiedzieli dwoma karnymi, oraz przyłożeniem, dzięki któremu wyszli na prowadzenie. Na szczęście przed przerwą dwa przyłożenia zdobył Vlad Kozlov i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 19:11.

Druga połowa również  była wyrównana, jednak rudzianie w przeciwieństwie do poprzednich spotkań znajdywali drogę na pole punktowe rywali. W tej części meczu przykładali jeszcze Imani Mykeltie oraz Marcin Greinert, a Zabiegała dorzucił dwa podwyższenia i Gryfy mogą cieszyć się pierwszym w tym sezonie zwycięstwem.

Po czterech kolejkach nasi zawodnicy zajmują trzecie miejsce w tabeli, przed nimi jeszcze mecze z Chaosem Poznań oraz Unią Terespol.

KS Rugby Ruda Śląska – Mazovia Mińsk Mazowiecki 33:18 (19:11)

Punkty zdobyli: Kozlov Vladyslav 10 pkt. (2P), Zabiegała Mateusz 8 pkt. (4pd), Muc Jan 5 pkt. (1P), Imani Mykeltie 5 pkt. (1P), Greinert Marcin 5 pkt. (1P)

Skład: Marzec Paweł, Fura Łukasz, Kuniczkowski Filip, Pastuszka Łukasz (Świerczyński Mariusz), Stawiarski Mateusz, Drab Łukasz, Majchrzak Szymon, Frątczak Marcel (Okrajek Patryk), Greinert Marcin, Zabiegała Mateusz, Imani Mykeltie, Mucha Marcin, Muc Jan, Kozlov Vladyslav, Kołodziej Patryk

Młodzicy rudzkiego zespołu w niedzielę zagrali w finałowym turnieju Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby 7 grupy południowo-zachodniej, który odbył się w Krakowie. W grupie zwyciężyli z RK Nowa Huta, ulegli późniejszym wicemistrzom z Gorców Raby Niżnej oraz zremisowali z Husarem Bolesławiec. Takie wyniki pozwoliły im zagrać w meczu o brązowy medal, jednak w tym spotkaniu musieli minimalnie uznać wyższość Miedziowych Lubin i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Zapraszamy do kibicowania naszym Bajtlom, czyli wszystkim dziecięcym kategoriom wiekowym w VI Śląskim Turnieju Dzieci w rugby, który odbędzie się 01.06. br. w Dzień Dziecka na Burloch Arenie.

Warto dodać, że w sobotę 25.05. br. w Ogólnopolskim Finale Rugby Tag w Warszawie wielki sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 naszego miasta, zajmując 3 miejsce w kategorii klas VI. Rugby Tag to bezkontaktowa odmiana rugby grana w szkołach, będąca wstępem do „prawdziwego” rugby. Uczniowie SP36 to w większości zawodnicy dziecięcych grup K. S. RUGBY Ruda Śląska, popularnych „Bajtli”, a współpraca rudzkiego klubu rugby ze SP36 w Orzegowie układa się wzorowo.