Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gryfy wreszcie zwycięskie!

• Dodano: 2018-05-22 08:45, aktualizacja: 2018-05-21 13:58

Aż do piątej kolejki rudzcy rugbiści musieli czekać na zwycięstwo po awansie do I ligi, ale kiedy już wygrali to bardzo przekonująco!

Przed meczem Gryfy zajmowały ostanie miejsce w tabeli, Legia była wyżej zaledwie o jedno miejsce i o jedno zwycięstwo, więc rudzianie mieli o co walczyć. Zespół wyjątkowo prowadzony przez trenera Aleksandra Oleszczuka pokazał konsekwencję i dobre umiejętności zarówno w obronie jak i w ataku, jednak nie ustrzegł się błędów.

Już po sześciu minutach Gryfy prowadziły, po serii mocnych wejść młynem na polu punktowym zameldował się bardzo skuteczny tej wiosny Patryk Frątczak. Dziesięć minut później jego wyczyn powtórzył Krzysztof Skubik, który również celnie kopnął podwyższenie po przyłożeniu. Rudzianie zdecydowanie dominowali w tej części meczu, jednak często brakowało mądrości w rozegraniu piłki, za dużo zawodnicy pod polem punktowym próbowali indywidualnych wejść, zamiast próbować zespołowo rozrzucić piłkę szeroko w atak. Do przerwy wynik się nie zmienił, rudzianie schodzili prowadząc 12:0.

W drugiej połowie Gryfy podkręciły tempo gry, po serii wejść młynem dziurę w obronie rywali znalazł Muc, podwyższył ponownie Skubik. Chwilę później w zamieszaniu pod polem punktowym Legii najlepiej odnalazł się Płusa, zdobywając czwarte przyłożenie dla zespołu dające punkt bonusowy do tabeli. Następne przyłożenie zdobył Pepliński, a ostanie ponownie Płusa, którego przyłożenie podwyższył Markowski ustalając wynik meczu na 38:0.

Było to w końcu dobre spotkanie rudzkich zawodników, zdobyli długo wyczekiwane zwycięstwo i to z punktem bonusowym. Jednak to dopiero połowa rundy zasadniczej, przed Gryfami  kolejne ciężkie spotkania, w których rywale nie będą z pewnością łatwiejsi.
KS Rugby Ruda Śląska – RC Legia Warszawa 38:0 (12:0)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Krzysztof Skubik 11 pkt. (1P, 3pd), Krzysztof Płusa 10 pkt. (2P), Kamil Pepliński 5 pkt. (1P), Jan Muc 5 pkt. (1P), Patryk Frątczak 5 pkt. (1P), Krzysztof Markowski 2 pkt. (1pd)

Skład Gryfów: Kamil Pepliński, Łukasz Fura (Danson Chege), Jakub Krupiński, Marcel Frątczak (Marcin Pyrek), Jan Muc, Szymon Majchrzak, Patryk Frątczak, Krzysztof Markowski, Krzysztof Płusa, Mateusz Magner (Paweł Marzec), Vladyslav Kozlov, Krzysztof Skubik, Marcin Mucha, Kiełbania Kamil (Waldemar Dziliński), Mateusz Zabiegała

Nie mniejszym sukcesem zakończyła się wyprawa Bajtli do Jarocina na Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży. Mini żacy wrócili z Pucharem Wielkopolski wygrywając w znakomitym stylu swoją kategorię wiekową. Wygrali wszystkie swoje mecze, kolejno pokonując: Watahę Zielona Góra 7:0, Spartę Jarocin 7:1, Husarię Kalisz 8:4 i w finale UKS SP 5 Poznań 4:1. Bardzo dobrze także spisali się żacy, którzy zajęli II miejsce.