Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

II sezon w Muzeum PRL-u rozpoczęty

 • Dodano: 2011-05-08 19:30, aktualizacja: 2013-05-02 09:02

W Rudzie Śląskiej przy ul. Zajęczej 42 mieści się istniejące od zeszłego roku Muzeum PRL-u. Po zimowej przerwie rozpoczyna drugi sezon działalności.

Co się zmieniło?

 • wnętrze domu
 • nowe pomniki
 • nowe cuda motoryzacji


Oprócz tego w budynku Kina Uciecha można zapoznać się z wystawą sprzętu ADG, RTV z minionego wieku.

Zachęcamy również do zapoznania się z wystawą zatytułowaną "Więcej - szybciej - lepiej. Współzawodnictwo pracy w Polsce Ludowej".
Współzawodnictwo pracy było próbą mobilizacji pracowników do wytężonej pracy i dodatkowego wysiłku w ramach centralnie planowanej gospodarki socjalistycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem zdjęciowym bądź do osobistego odwiedzenia Muzeum PRL-u. Wejściówki do wygrania w konkursie.

Dzielcie się opiniami na temat tego miejsca i wystaw w komentarzach!

Pokaż na mapie

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • wioseny

  wystarczy ino awaria prąu na iles godzini cała technika na kolana, lepiej i pewniej umiec stare i nowe rozwiazaniaa wtedy bez zaskakiwania do przodu.

 • Obecny Uczeń

  Przykro mi, cały świat idzie do przodu. No na pewno niechciałbym żyć jak żyli ludzie 20-30 lat temu i pewnie większość młodych myśli podobnie.

 • wioseny

  obecnie praca plus technika plusgonitwa za szmalem,powoduje niemałespustoszenie,uczuc/wrazliwosci/religijnosci/zatracanie wienzi rodzinych itd,dawniej biedniej ale uczciwiej weselejjakby sie lepiej izgodniej było ot itylatego dobrego mili ludkowie wspominanio.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.