Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

III Bieg dla Zdrowia Psychicznego

  • Dodano: 2017-09-13 07:30, aktualizacja: 2017-09-13 08:48

Już po raz trzeci Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. na sportowo włącza się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, organizując bieg. Nie tylko biegacze są mile widziani! Wystartują także pasjonaci nordic walking oraz zawodnicy na wózkach inwalidzkich. Portal RudaSlaska.com.pl patronuje temu wydarzeniu.

III Bieg dla Zdrowia Psychicznego" to impreza, której przyświeca idea promowania zdrowia psychicznego i fizycznego jako dwóch wzajemnie uzupełniających się elementów pełnego dobrostanu człowieka. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na dwie ważne społeczne kwestie: integrację z osobami chorującymi psychicznie oraz wpływ zdrowia fizycznego na dobrostan psychiczny. Naszą intencją jest przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorujących psychicznie oraz popularyzacja idei higieny psychicznej poprzez aktywność fizyczną. - mówią organizatorzy.

Na starcie Biegu powinni stanąć pacjenci, lekarze, terapeuci, bliscy osób chorujących a także ci biegacze i sportowcy, dla których inicjatywa promowania zdrowia psychicznego jest ważna, a problemy osób chorujących psychicznie bliskie sercu.

Termin i miejsce:
Sobota, 30 września 2017 roku, godzina 11:00-16:00
Burloch Arena, Ruda Śląska, ul Bytomska 15

Dystanse:

  • Bieg Otwarty 5 km i 2,5 km
  • Nordic Walking
  • Wyścig na wózkach inwalidzkich (według ustalonego planu na stadionie)


Zgłoszenia:
Zgłoszenia należy wysyłać na adres: augustjakubik@op.pl (imię, nazwisko rok urodzenia oraz klub lub miejscowość). Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Organizator zapewnia opiekę medyczną, napoje w czasie zawodów, posiłek regeneracyjny, szatnie. Dla uczestników Biegu przewidziane są dyplomy i pamiątkowe medale oraz koszulki, dla zwycięzców poszczególnych kategorii dodatkowe nagrody.

Dodatkowe informacje:
August Jakubik, tel: 506334584, augustjakubik@op.pl
Natalia Lonser, tel: 513163868, natalia.lonser@interia.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Widzimy się 30 września. Będziemy tam z aparatem!

Organizatorzy:
Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o.
KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska
MOSiR Ruda Śląska
PTP Śląska Filia Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Psychiatrycznej.Patronem medialnym wydarzenia jest portal RudaSlaska.com.pl.
Patronat portalu RudaSlaska.com.pl

III Bieg dla Zdrowia Psychicznego

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Olka

    Fajnie. Ale taki bieg nie skróci kolejki do psychiatry. Moje dziecko ma termin za 2 lata. Oczywiście prywatnie za tydzień. Składki zdrowotne ja i mąż płacimy lat 25 lat. Wszystkie zęby w rodzinie leczone prywatnie, usg, ciąże też. Tylko poród za państwowe. Reszty sie nie da. Paranoja.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.