Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ile razy rudzianie skorzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

  • Dodano: 2017-10-25 06:30, aktualizacja: 2017-10-25 06:47

Od września ubiegłego roku Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej korzysta z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzięki mapie, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Rudzcy mundurowi podsumowali właśnie rok jej działania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest innowacyjnym narzędziem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

Od września 2016 r. na terenie Rudy Śląskiej odnotowaliśmy w sumie 2144 zgłoszeń dokonanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie zgłoszenia były skrupulatnie sprawdzane. Tylko 1028 zgłoszeń, czyli 48% przypadków zostało potwierdzonych. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji, a jak widać ponad połowa zgłoszeń nie potwierdza się.


Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy Policji, gdzie znajdują się linki przekierowujące bezpośrednio do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/56/56-453959.mp4

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    a dlaczego policja nie korzysta z tej mapy zagrozen ? Na ul Dunikowskiego w kochłowicach za sklepen od rana do nocy siedzą nieroby i pija alkochol , dlaczego policja albo SM nie zrobia z tym porzadku .

  • brak słów

    Nie raz tam przejeżdżają ale nie patrolują bo nie chce im się wychodzić z samochodu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.