Wiadomości z Rudy Śląskiej

Imprezy i wydarzenia na Śląsku [26 listopada-2 grudnia]

 • Dodano: 2021-11-26 08:00, aktualizacja: 2021-11-26 13:31

Choć do świąt Bożego Narodzenia czasu już coraz mniej, świąteczne porządki mogą jeszcze poczekać. Sprawdź, jakie wydarzenia odbywają się na Śląsku w ciągu najbliższego tygodnia! Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z imprezami dla każdego!

Najbliższy tydzień 26.11-2.12 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Obowiązujące obostrzenia, zakazy imprez masowych i zgromadzeń, odzwyczaiły nas od dobrej zabawy poza domem. Teraz obostrzenia zostały złagodzone, a wydarzenia kulturalne znów mogą się odbywać. Nikt nie ma pewności, na jak długo koronawirus odpuścił, dlatego nie zmarnuj okazji i sprawdź spis najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [26 listopada - 2 grudnia]

26 listopada

ZABRZE - Paweł Domagała - Wracaj Tour

 • Godz. 19:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Od kilku lat z powodzeniem realizuje także pasję, która jest mu bliska od dzieciństwa – muzykę. Dzięki temu możemy zobaczyć go nie tylko na deskach teatralnych czy szklanym ekranie, ale również na kolejnych koncertach.

KATOWICE - Spektakl Biwakowe Lowe

 • Godz. 19:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Mariola i Janina to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego - wyprawiają się na biwak. Czy trzykrotna rozwódka, kelnerka po 40-stce udzielająca rad starszej, racjonalnej siostrze trafi w sedno? Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterów. Jest sielanka oraz leczenie kaca metodą tybetańską. Dialogi iskrzą najlepszą współczesną komediową tradycją, momentami brzmią jak żeńska  wersja przezabawnych filmów Woody'ego Allena. Komedia  z punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie!

KATOWICE - Największe przeboje Johanna Straussa, najpiękniejsze arie i duety w mistrzowskim wykonaniu - TOMCZYK ART

 • Godz. 20:00, Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2.
 • Pierwsze tego typu wydarzenie, które w tak dużym stopniu przyczyniło się do rozpowszechnienia na szeroką skalę muzyki Johanna Straussa w Polsce. Sukces koncertu sprawił, że jest to obecnie niedościgniony wzór dla coraz to nowych zespołów inspirujących się tym wydarzeniem, o czym świadczą pojawiające się regularnie projekty o podobnej tematyce. Niekwestionowany, najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Króla Walca - Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady!

ZABRZE - Koncert Peja/Slums Attack

 • Godz. 20:00, CK Wiatrak, ul. Wolności 395.
 • Tym razem Ricardo nawiedzi CK Wiatrak. Po dwuletniej przerwie wracamy z materiałem zgromadzonym na 4 nowych albumach. Nie zabraknie również nieśmiertelnej klasyki!

27 listopada

SOSNOWIEC - Sobotni pokaz EKOfilmu dla dzieci

 • Godz. 11:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na seans filmowy, organizowany w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2021, który odbędzie się w sobotę 27 listopada 2021 o godz. 11.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0). Ilość miejsc jest ograniczona - obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom I).

RUDA ŚLĄSKA - Gang Olsena on-line

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Niedurnego 69.
 • W programie koncert zespołu Gang Olsena, który odbył się na festiwalu muzycznym "Przystanek Woodstock" organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2007 roku. Transmisja odbędzie się w ramach Programu Profilaktycznego "Kulturalna Ruda - bez używek"

KATOWICE - Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

 • Godz. 19:00, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24.
 • Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''. To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

TYCHY - Okno na parlament - Teatr Plejada

 • Godz. 19:00, Teatr Mały, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1.
 • Komedia pomyłek i fałszywych tożsamości twórcy takich hitów jak Mayday, Mayday 2. Czarny humor, rodem ze starych, dobrych angielskich fars. Perypetie rządowej ekipy, przy współudziale pokojówki, kelnera i kierownika hotelu. Figle konserwatysty: parlamentarzysty - ministra, który postanawia spędzić "delegację" w hotelu, wraz z sekretarką opozycyjnego ugrupowania i zostaje uwikłany w odnalezienie domniemanych zwłok. Wartka i trzymająca w napięciu akcja, świetna obsada aktorska dają gwarancję dobrej rozrywki.

KATOWICE - Gala Stand-up Comedy

 • Godz. 20:00, Spodek, al. Wojciecha Korfantego 35.
 • Najbardziej rozchwytywani komicy w Polsce zebrali się w dziką zgraję i jadą puścić z dymem całą Polskę! Na największych obiektach wystąpią dla Was gwiazdy polskiego stand-up'u: Wiolka Walaszczyk, Mateusz Socha, Piotr Zola Szulowski, Paweł Chałupka, Michał Leja oraz Piotr Szumowski, a całość zostanie okraszona prowadzeniem Rafała Rutkowskiego.

28 listopada

CHORZÓW - Świąteczne warsztaty rękodzieła - warsztaty ceramiki

 • Godz. 10:00, Pracownia Działań Twórczych, Poniatowskiego 6.
 • Coraz bliżej Święta, a wraz z nimi prezenty, ozdoby i świąteczny nastrój. Zapraszamy więc na warsztaty rękodzieła, w czasie których będziemy tworzyć ozdoby i prezenty, wykorzystując różne techniki.

RUDA ŚLĄSKA - Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej 

 • Godz. 12:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Niedurnego 69.
 • Poezja Wisławy Szymborskiej, to wyjątkowy sposób wyrażania świata. Ulotne doznania i przeżycia bliskie każdem uczłowiekowi. Pojawią się wiersze o charakterze refleksyjnym, filozoficznym, żartobliwym. Wybór limeryków, w których poetka porusza życiowe prawdy w sposób zabawny i często frywolny oraz zabawy poetyckie takie jak: moskaliki, lepieje, altruitki. Wiersze, w których człowiek zadaje pytania i nieustannie się dziwi.

ZABRZE - ANDRZEJKOWA ŚLĄSKA GALA Z HUMOREM

 • Godz. 18:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • 28 listopada na zabrzańskiej scenie wystąpią wszystkie największe gwiazdy śląskiej sceny muzycznej oraz znakomici goście specjalni.

GLIWICE - Nightwish + Amorphis + Turmion Katilot

 • Godz. 18:30, Arena Gliwice, Akademicka 50.
 • Fińska grupa Nightwish wystąpi 28 listopada 2021 roku na Arenie Gliwice! Towarzyszyć im będą Amorphis i Turmion Katilot. Gwiazda symfonicznego metalu z Finlandii świętowała niedawno premierę swojego dziewiątego albumu studyjnego, zatytułowanego "Human. :II: Nature.". Album, który ukazał się 10 kwietnia nakładem Nuclear Blast Records został doceniony przez polską publiczność i dotarł aż do trzeciego miejsca oficjalnej sprzedaży płyt w naszym kraju. U boku Nightwish w Gliwicach zaprezentują się dwie inne fińskie formacje - Amorphis oraz Turmion Katilot, który niedawno wydał swój najnowszy album "Global Warning".

KATOWICE - Spektakl Oddam żonę w dobre ręce

 • Godz. 19:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Oto po latach spotykają się dawni koledzy ze szkoły, w idealnym momencie na zmiany w życiu każdego z nich - Harry cierpi, gdyż boi się kobiet i nigdy nie zaznał miłości, a Milton akurat szuka amanta dla swojej żony.

29 listopada

CHORZÓW - Spektakl "O co biega?"

 • Godz. 17:30, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • "O co biega?" to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

KATOWICE - Marcin Zbigniew Wojciech w nowym programie "Moja konkubina"

 • Godz. 20:00, Klub Katofonia, ul. Mielęckiego 6.
 • Najnowszy program ,,Moja konkubina" to podróż po galaktyce damsko męskich relacji. Program o walce płci, która równie dobrze trafia do mężczyzn, jak i do kobiet. Kobietom spodoba się to, że przekłuwa tutaj nieco zbyt nadmuchany balon męskiego ego oraz trafia prosto do mężczyzn, zdzierając po drodze zasłony skrywające brzydką prawdę o tym, co czasem myślimy o naszych dziewczynach. Szczery do bólu, ostry i trafiający w punkt! Zobacz go na żywo!

KATOWICE - VIVALDI – MORRICONE / Mistrzowie Muzycznych Krajobrazów / Konstanty Andrzej Kulka i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej

 • Godz. 20:00, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • W pierwszej części koncertu usłyszymy najbardziej znaną i lubianą kompozycję Antonio Vivaldiego - Cztery pory roku op. 8 w mistrzowskim wykonaniu prof. Konstantego Andrzeja Kulki, który 62 lata temu, dokładnie 25 listopada 1959 roku, jako 12-letni młody wirtuoz, zagrał swój pierwszy solowy recital skrzypcowy w Gdańsku - Wrzeszczu. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka, Na klawesynie zagra Danuto Kojro-Pawulska.

30 listopada

SOSNOWIEC - Zagłębiowskie Forum - Kolonie robotnicze w Zagłębiu i na Górnym Śląsku

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Zagłębiowska Mediateka w ramach Zagłębiowskiego Forum zaprasza serdecznie na spotkanie pt. „Kolonie robotnicze w Zagłębiu i na Górnym Śląsku”, które odbędzie się we wtorek 30 listopada 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Prelegentem będzie Kamil Iwanicki z projektu „Familoki", który opowie o domach robotniczych powstałych w naszym regionie w epoce industrialnej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy istnieją różnice między osiedlami robotniczymi na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim? Dla kogo powstały osady? Czy familoki to tylko nasz lokalny fenomen? Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz zdjęć. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

KATOWICE - Eric Assous "Szczęście"

 • Godz. 19:00, Teatr Bez Sceny, 3 Maja 11.
 • "Oboje są w wieku dojrzałym, ale ciągle interesują się płcią przeciwną". Czy weekendowy romans kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością, ma szansę przerodzić się w trwałe uczucie? Czy mimo, że nie mają już 20 lat, zawalczą o swoją porcję tytułowego szczęścia? Odpowiedzi na te pytania i mnóstwo innych w zabawnej i mądrej komedii z popisowymi rolami aktorskimi.

2 grudnia

CHORZÓW - Chorzów / Paweł Chałupka / Premiera programu "To nie są ćwiczenia"

 • Godz. 20:00, Kraken Pub, ul. Rynek 13/3.
 • Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

KATOWICE - NOSPR / Domingo Hindoyan / Piotr Pławner / Ivan Monighetti / Klaudiusz Baran / S1

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Koncert potrójny Gubajduliny to owoc wieloletniej przyjaźni między kompozytorką a Elsbeth Moser, popularyzatorką gry na bajanie, rosyjskim akordeonie, którego nazwa nawiązuje do postaci legendarnego śpiewaka wędrownego, Bojana. Zafascynowana Koncertem potrójnym Beethovena Moser poprosiła przyjaciółkę o napisanie dzieła, w którym partia instrumentu klawiszowego powierzona zostanie bajanowi, co miałoby w naturalny sposób przyczynić się do rozwoju formy. Okoliczności prawykonania z pewnością sprzyjały recepcji dzieła bardziej niż te, w których wybrzmiewała po raz pierwszy V Symfonia Beethovena.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Józia

  największym kabaterem jest ...śląsk. Kabaret wstydu i pogardy, Kabaret kierowców pod wpływem narkotyków i %%%. Kabaret Smog z kominów. Kabaret bez kultury . Widownia jest ogromna bo cała polska sie śmieje

 • Adolf

  najwiekszy kabaret to nasz urzad

 • :(

  A w rudzie śląskiej nic

 • mario

  A w Rudzie Slaskiej nic sie nie dzieje istna wiocha.

 • Rudzianka

  Jak nie...masz kabarety

 • Rolnk

  A jak chcą utworzyć teatr, to mówią albo godajum - Niy

 • Slask

  A Częstochowa to gdzie i jej wydarzenia kulturalne.?

 • Taka Sytuacja

  158 pielgrzymka Armii Jezusa,Niewolnic Marii albo Oszołomów Rydzyka...Taka sytuacja,kultura przez duże K...

 • max

  A w Rudzie dzieje się coś ???

 • Marcin

  Dlaczego u nas w Rudzie nie ma imprez na świeżym powietrzu. Bo nie mamy świeżego powietrza.

 • Monia

  A kino plenerowe przespaleś? Chyba ze chodzi o takie plenerki z żubrem w rece, cwiartka w kieszeni i dzieci skakające na dmuchanym zamku a w tle repertuar Zenka..nie oceniam konkretnie twojej osoby tylko pisze ogolnie, ale niestety tak lubi sie bawic R.Sl. czyli na bardzo niskim poziomie.

 • 6u6

  Każdy się bawi jak chce Wyluzuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.