RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź gdzie iść w tym tygodniu! [1-7 lipca]

 • Dodano: 2022-07-01 08:00, aktualizacja: 2022-07-01 12:30

Trwają wakacje, a pogoda dopisuje. Spędź aktywnie ten letni czas i sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 01-07.07 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Randkę w teatrze? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [1-7 lipca]

1 lipca

CHORZÓW - Magiczne, wakacyjne warsztaty czarnego teatru dla grup zorganizowanych 

 • Godz.10:00, Teatr Czarnego Tła, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 6.
 • Teatr Czarnego Tła w Chorzowie serdecznie zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na zajęcia w czasie wakacji w naszej siedzibie. Jak co roku zapraszamy zorganizowane grupy do spędzenia z nami czasu i poznania naszego teatru przy okazji kreatywnej zabawy. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zaciekawić, a uczestnicy razem z opiekunami zanurzą się w naszym tajemniczym, kolorowym świecie dając sobie chwilę wytchnienia i przeniosą się do naszego magicznego świata.

ZABRZE - Dekorowanie tortu - drip cake - warsztaty cukiernicze

 • Godz.17:00, Przystanek11, Paderewskiego 11.
 • Dekorowanie tortu to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów pracy cukiernika. Wymaga precyzji i cierpliwości, jednak efekty w postaci własnoręcznie ozdobionego tortu i zachwyt gości są warte ćwiczeń doskonalących ten etap pracy. Na warsztacie będziemy pracować na upieczonym/gotowym biszkopcie. Każdy uczestnik samodzielnie wykona wszystkie czynności i gotowy tort zabierze w pudełku do domu.

KATOWICE - Spektakl "Oddam żonę w dobre ręce"

 • Godz.19:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Oto po latach spotykają się dawni koledzy ze szkoły, w idealnym momencie na zmiany w życiu każdego z nich - Harry cierpi, gdyż boi się kobiet i nigdy nie zaznał miłości, a Milton akurat szuka amanta dla swojej żony...

ZABRZE - Koncert Laureatów Konkursów Chopin Avenue i String Avenue w Kategorii Concerto

 • Godz. 19:00, Filharmonia Zabrzańska, Park Hutniczy 7.
 • Artyści z czterech kontynentów przylecą do Katowic by zagrać z orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej na koncercie dla laureatów konkursów Chopin Avenue International Piano Competition oraz String Avenue International Competition - Wieniawski Edition w Kategorii Concerto.

2 lipca

ZABRZE - Gotujemy i mówimy po angielsku - warsztaty w j angielskim

 • Godz. 9:31, Przystanek11, Paderewskiego 11.
 • Już dziś zapraszamy na nowość! Kurs gotowania po angielsku. Uczysz się języka angielskiego? Znasz go, ale rzadko go używasz? Chcesz pogadać z ludźmi w tym języku przez 3-4 h? Ten warsztat jest dla Ciebie! Nie ważne jaki masz poziom znajomości. Liczą się chęci i odwaga. Derek – to doświadczony nauczyciel, poradzi sobie z każdym poziomem znajomości.

CHORZÓW - Sportowe śniadanie na trawie

 • Godz. 11:00, Stadion Miejski, ul. Cicha.
 • Już w najbliższą sobotę 2 lipca MORiS zaprasza na imprezę rekreacyjną dla całych rodzin. „Sportowe śniadanie na trawie” odbędzie się od godziny 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Cichej. W planach między innymi bitwa na balony z wodą! To niezwykła szansa na zwiedzenie zaplecza stadionu, na którym „Niebiescy” zdobywali tytuły Mistrza Polski. Wpisowe to 5 zł za osobę, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Należy zabrać ze sobą własny prowiant i koce.

RUDA ŚLĄSKA - Ogród śniadaniowy MCK 2022

 • Godz. 11:00, ogród MCK, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę, w godzinach 11.00 – 13.00 dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu” były także zajęcia fitness, samoobrony, jogi pod chmurką, rękodzieła i wiele innych. Kolejne edycje „Ogrodu śniadaniowego” z równie bogatym programem organizowane były w latach kolejnych. Projekt otrzymał nagrodę „Słoneczniki” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci”, dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie. 

KATOWICE - Koncert Kaz Bałagane

 • Godz. 21:00, P23 Katowice, ul. Porcelanowa 23.
 • Cock.Oz Mixtape to ostatnie wydawnictwo Kaza Bałagane, które dzięki takim singlom jak Blueface z udziałem Młodego Drona czy Szafa z gościnną zwrotką Oskara83 szturmem wdarło się na OLiS. Wakacyjna, mixtejpowa forma albumu, okraszona dużą dawką humoru i gorzkimi przemyśleniami Kaza stworzyła kompletny materiał sprawdzający się świetnie na koncertach. Podczas występu nie zabraknie narkopopowych klasyków oraz topowych singli!

3 lipca

KATOWICE - Spektakl "Pchła Szachrajka"

 • Godz. 12:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • "Pchła Szachrajka" to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

4 lipca

CHORZÓW - Wakacyjne warsztaty dla dzieci

 • Godz. 9:00, Pracownia Działań Twórczych, Poniatowskiego 6.
 • Dzieci zapraszamy na poranne trzydniowe tematyczne warsztaty, które zakończą się specjalnymi wystawami prac uczestników. W czasie zajęć uczestnicy poznają techniki rękodzieła, historię z nimi związaną oraz będą tworzyć niepowtarzalne ozdoby. W czasie tej pracy chcemy rozwijać pasję, talent, cierpliwość, skupienie i koncentrację. Uczestnicy, niezależnie od stopnia zaawansowania, będą mieli zadania odpowiadające ich umiejętnościom i możliwościom. Finałem tego działania, będzie wystawa, którą przygotują i poprowadzą uczestnicy, a więc w ramach zajęć będzie również nauka prezentacji swoich prac, fotografowania i przedstawiania ich widzom.

5 lipca

RUDA ŚLĄSKA - Plastyczne wariacje. Pracownia Sztuki Dziecka 

 • Godz. 11.00, MBP CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych "Stara Bykowina", ul. 11 Listopada 15a.
 • Warsztaty plastyczne. Zajęcia z rysunku i malarstwa: tempera, akryl, akwarela, kredki, sepia, pastel.

CHORZÓW - Spektakl "Obiecana Ziemia Obiecana"

 • Godz. 19:30, Teatr Rozrywki w Chorzowie, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Rozrywka GraNaTy i skraca dystans po raz trzeci. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między często nieprzystępnym światem sztuki a odbiorcami.

6 lipca

SOSNOWIEC -  Filmowe środy w Ogrodzie 2022

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Jesteście gotowi na wyjątkową filmową podróż dookoła świata? Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu już wkrótce startuje z drugim sezonem audiowizualnych spotkań w Ogrodzie! W zeszłym roku widzowie spędzili letnie wieczory z oryginalnymi dziełami polskich twórców młodego pokolenia. Tym razem przygotowano niezwykle różnorodny repertuar, w którym znalazły się znakomite i nietuzinkowe filmy z takich krajów jak: Japonia, Francja, Chile, Dania, Polska, Włochy, USA czy Wielka Brytania. Filmowe środy w Ogrodzie to cykliczne spotkania zaplanowane na cały sezon letni. Zapraszamy do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w każdą środę lipca i sierpnia 2022 (z wyjątkiem 31 sierpnia) o godz. 18.00. Udział w seansach - bezpłatny. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokazy odbędą się w Auli.

CHORZÓW - Spektakl "Inni ludzie"

 • Godz. 19:30, Teatr Rozrywki w Chorzowie, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Rozrywka GraNaTy i skraca dystans po raz trzeci. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między często nieprzystępnym światem sztuki a odbiorcami.

7 lipca

KATOWICE - Dance of Fire Quartet w Scenie za szybą

 • Godz. 19:00, Scena za szybą, Przedwiośnie 4A.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w koncercie niezwykłego kwartetu klarnetowego Dance of Fire, który potrafi przełamywać stereotypy umiejętnie włączając w swoje brzmienie instrumenty perkusyjne oraz elektronikę. Jeśli lubisz bałkańskie oraz orientalne klimaty z dodatkiem słowiańskiej melancholii to to wydarzenie jest dla Ciebie!

CHORZÓW - Koncert zespołu NIEBØ

 • Godz. 19:30, Teatr Rozrywki w Chorzowie, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Rozrywka GraNaTy i skraca dystans po raz trzeci. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między często nieprzystępnym światem sztuki a odbiorcami.

Komentarze (32)    dodaj »

 • Franek

  Dlaczego nie można cofnąć nacisnietej łapki??? Te łapki sa tak małe że czasami mozna źle trafić i źle nacisnąć np zamiast w gore dalem na dół a poprawic się już nie da, jak można doprowadzić na stronie na taki feler??? Obudźcie się!!! Jest 21 wiwk a wy nawet nie potraficie porządnie steony zrobić.

 • Mieszkaniec

  To fakt w Rudzie Śląskiej od dlaczego czasu nie ma nawet dni Rudy Śląskiej. Jeżeli chodzi o imprezy w plenerze to my się cofamy.Dramat

 • ***** ***

  A Ukraińcy bilety za darmo pewnie mają jak wszystko zresztą

 • Stefek

  To ty potrafisz pisać, jestem zdumiony

 • Monika

  Kolejny konfederasta. No jasne, cieszą się, że im miasto zbombardowali i stracili wszystko w życiu, żeby dostać bilet i żeby takie cierpy jak ty jojczyły w internecie. Won proputinowski trollu od Korwina!

 • nie podpisany

  Nie wierze, że w Rudzie aktualnie nie występuje Grzegorz Poloczek, Universe czy Gang Olsena.Nasi kulturalni rezydenci.Tak na poważnie jedynie ciekawe oferty w mieście proponuje Dom Kultury Bielszowice .Nie tak dawno Fisz Emade, koncerty jazzowe, dobre spektakle dla dzieci- tak trzymać!!

 • Pol

  Zapraszamy do Gliwic

 • Jo

  Widocznoe jest jakis powód

 • Xyz

  Nie ma Poloczka ale był...bo wbił się na otwarcie hali Slavii jest za to droga krzyżowa w Rudzie tak samo ekscytujące wydarzenie jak jego koncert

 • Monika

  Poloczkiem to już nam się z nosa wylewa. W kółko ta sama postać aż do znudzenia. Dość już w kółko tych samych postaci!

 • Grzegorz Poloczek

  Musi pan/pani „niepodpisany” wiedzieć, że moje występy w Rudzie Śląskiej to imprezy komercyjne, czyli muszę wynająć salę, zapłacić za plakaty i sprzedać bilety. Na moje koncerty przychodzą ludzie dobrowolnie i kupują bilety za swoje zarobione pieniądze, więc proszę sobie podarować te głupie komentarze pełne zazdrości. Tacy jak pan/pani prawdopodobnie nigdy nie kupił biletu na imprezę kulturalna tylko potrafi siać zamęt jak mały niepodpisany człowieczek. Taki „Nikt”

 • Ania Fornal

  Grzegorzu myślę,że to świetny temat na piosenkę:).Już mam fragment: Nowy hit/człowiek Nikt./ Krytykuje i narzeka/a na Ciebie tłum wciąż czeka./ Grzesiu czekamy na każdy koncert z utęsknieniem!! Do zobaczenia

 • Buhahaha

  A zazdrościć Panu to można czego że tak zapytam? Bo chyba nie talentu?!!

 • prorok

  Jeśli Ruda Śląska zorganizowałaby jakieś imprezy, to ci sami którzy krytykują tutaj brak imprez, od razu podnieśliby larum że miasto wydaje pieniądze na nikomu nie potrzebne imprezy. Jak się nie obrócić, d....a zawsze z tyłu;)

 • Monika

  Na imprezy to się jeździ do Katowic. W Rudzie się umiera lub co najwyżej wdycha popiół sąsiada.

 • Karl

  Ja, Józia z Kielec, przyjechałach w wagonie bydlęcym i pierwszy roz zoboczyłach wtedy haziel...

 • trichter

  Karl przeston,przeca nowo kultura wtedy przywendrowala inos niby po nowemu douczała.

 • Józia

  największym kabaterem jest ...śląsk. Kabaret wstydu i pogardy, Kabaret kierowców pod wpływem narkotyków i %%%. Kabaret Smog z kominów. Kabaret bez kultury . Widownia jest ogromna bo cała polska sie śmieje

 • Józef

  Józia racja ale ten kabaret na śląsk po prostu,przywendrował ztymi okazami egzotycznymi ikulturom itd.

 • Adolf

  najwiekszy kabaret to nasz urzad

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.