Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Informacja dla ukaranych mandatem

 • Dodano: 2016-03-01 07:45, aktualizacja: 2016-03-01 10:30
Od 2016 roku wpływy z grzywien z mandatów karnych nie będą trafiały do wojewodów, tylko bezpośrednio na rachunek Urzędu Skarbowego w Opolu. Należności za mandaty nakładane przez policjantów dotychczas trafiały na konta poszczególnych urzędów wojewódzkich. Od 1 stycznia 2016 trafiają do opolskiego Urzędu Skarbowego, który przejął te obowiązki. To tam spływać będą grzywny z całego kraju.
 
 
KOMUNIKAT DLA OSÓB UKARANYCH MANDATEM KARNYM:
 
(nie dotyczy mandatów nałożonych przez urzędy skarbowe, Straże Miejskie i Gminne)
 
Od dnia 1 stycznia 2016 r. wpłat na pokrycie należności z tytułu grzywien nałożonych mandatem karnym kredytowanym lub zaocznym, nałożonym od tego dnia, należy dokonywać na rachunek bankowy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole nr :
 
47 1010 0055 0201 6090 0999 0000
 
Rachunek ten jest wskazany na odcinkach A i B mandatu karnego, które przekazywane są osobom ukaranym przez funkcjonariuszy organów uprawnionych do prowadzenia postępowań mandatowych.
 
 
SPOSÓB DOKONYWANIA WPŁAT NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GRZYWIEN:
 
Dokonując wpłat z wykorzystaniem systemów bankowości online (samodzielnie) lub w placówkach podmiotów umożliwiających dokonanie przelewu (np. Poczta Polska, banki), ważne jest, aby :
 
 
1) w polu symbol formularza lub płatności wpisać lub wybrać z listy słowo MANDATY,
2) w polu identyfikator zobowiązania (lub tytuł płatności) wpisać serię i numer nałożonego mandatu karnego.
 
 
 
Przelew można zrealizować na stronie internetowej wybranego banku w zakładce zatytułowanej np. "przelew podatkowy", "przelew do urzędu skarbowego", "Przelew US".

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • sa

  a co policjant nie umie wypisac? niedługo to będziemy się sami karac

 • Bartek

  Mam pytanie dostałem mandat 50 pln nie zapłaciłem go w terminie 7 dni gdyż nie miałem wtedy pieniędzy.. Minęły już prawie dwa lata i nie przyszło żadne ostrzeżenie co do zapłaty a wielu znajomych dostało takie ponowne zawiadomienie żeby to.uiścić czy może być tak że komornik po.cichu czeka aż urosą odsetki wcześniej nie informując nas o możliwości sumy 50 pln?

 • xxx

  Dokładnie komornik sadowy sie odezwie za rok jest ok 5 zł. Odsetek

 • ...

  ja dostałem w urodziny mandat i go nie płaciłem, rok później do domu przyszedł komornik skarbowy i około 10 zł tylko więcej płaciłem. Na twoim miejscu bym nic nie robił tylko czekał.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.