Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

IV Sesja Rady Miasta za nami

 • Dodano: 2014-12-18 16:00, aktualizacja: 2016-09-22 12:16

Zakończyła się IV sesja Rady Miasta Ruda Śląska. Podczas sesji ślubowanie złożył Jacek Jarocki (KWW Grażyny Dziedzic), który wszedł do Rady Miasta w zamian za obecną prezydent miasta Grażynę Dziedzic.

W sesji uczestniczyli radni sejmiku Województwa Śląskiego z Rudy Śląskiej – Urszula Koszutska (PO) oraz Tomasz Bednarek (PiS).

Do porządku obrad wprowadzono projekty uchwał dokonujące zmian w dochodach i wydatkach w budżecie miasta na rok 2014. Przeniesienia były przyczyną dyskusji, tę także wywołał projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę sprzętu stomatologicznego Przychodni Rejonowej SPZOZ w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul.Siekiela 13.

Radni wyrazili także zgodę na wniesienie nowych udziałów do spółki Aquadrom, oraz przyjęli roczny plan potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych na rok 2015.

Nie zgłoszono interpelacji, wniosków ani zapytań. Kolejna sesja Rady Miasta rozpocznie się 30 grudnia o godzinie 12:00.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • ZEFEL

  NIE BYŁO PARKU WODNEGO - ŹLE- WTEDY DAWANO PRZYKŁADY Z INNYCH MIAST ŻE TAM MAJĄ, MAMY PARK - MIAŁCZYMY ŻE "TO I TAMTO" LUDZIE CO TRZABYŁOBY ZROBIĆ ŻEBY JEDEN Z DRUGIM BYŁ ZADOWOLONY, PEWNIE TAKICH DELIKWENTÓW PUSZCZAĆ ZA DARMO, A I TAK NARZEKALIBY ŻE WODA ZA MOKRA, ITD... A JA JESTEM ZADOWOLONY I KORZYSTAM I HEJA..!!!

 • Slazaczka

  Drogi wyborco GD obiekt mial byc mniejszy niz jest teraz na co to bylo tylko tyle ze jeszcze wiecej doplacamy suchej strefy niema. A pani prezydent nawet jak by byla 10 lat u sterow jak bedzie zle to winien bedzie pan Stania . Wesolych Swiat

 • urzednik

  sucha strfa ma byc przygotowana dla pewnej osoby

 • anielica

  Pani prezydent 4 lata temu gdy przejmowała władzę po poprzedniku zastała tylko dziurę w ziemi i obiecywała że zbuduje tam coś mniejszego. Niestety, z obietnic nic nie wyszło, wybudowała jeszcze większe niż zakładano, a na strefę suchą to będziemy czekać jeszcze ze 10 lat.I teraz to normalne, że Aquadrom musi być co dwa miesiące dofinansowany, a na koniec 2013 roku przyniósł ponad 16 milionów straty.

 • BOB

  Po co zmieniano plany w sprawie głupiej rury do nurkowania ? Kolejny koszt a badziewie nikomu nie potrzebne.

 • dog

  Co za brednie MOPS-y dość lizania.

 • Polka

  Ile jeszcze kasy utopimy w tej wodnej dziurze. Wyborcy miłościwie nam panującej wiecie, że tam jest już dwóch prezesów ?

 • Polak

  Dziecko drogie,Polko. Jako wyborca pani Dziedzic pytam cię : chcesz ośmieszyć dziadka Stanię,poniżyć go,oskarżyć o największy sabotaż w historii Rudy, tj.decyzji o inwestycji Aquadrom,której obecna prezydent NIE MOGLA już powstrzymać ? Dziecko drogie,czy zapoznałaś się z historią decyzyjną tej inwestycji ! Jeszcze przez ponad 20 lat będziemy dofinansowywać Aquadrom. Potem już trzeba będzie go wyburzyć. Zamiast pisać takie bzdety nie lepiej żebyś skierowała sprawę przeciwko dziadkowi do policji ?

 • Polka

  Polaku nabrany wyborco, plany dało się zmienić. Tylko obecny zarząd nie wykazywał dobrej woli. Tak samo jak z Tramwajami i KZKGOPem, tylko gadają, że się nie da.

 • Rudziok

  Polak wypier....ej w Polska! jak żeś taki Polak! na Śląsku nic po tobie i twoi gupi godce! Dziedzic mogła dużo zrobić w kwestii Aquadromu, ale jest pipa i poszła na skróty! tera dalej idzie na skróty, bo pomysłu na baSen nie ma! I kto jak kto, ale Dziedzic jest pierwszą osobą w mieście, która powinna donieść na byłego Prezydenta! jeżeli doszło do przekroczenia uprawnień i sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy przez Stanie! Skoro nic się nie stało i Stania ma się świetnie to nie być chłopie Piz...a. Rada Miasta to buraki skoro głosują za podnoszeniem udziałów przez wnoszenie miejskiej kasy do tego worka bez dna!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.