RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak zmniejszyć ryzyko raka

  • Dodano: 2012-09-11 08:00, aktualizacja: 2012-09-12 22:08

Choroby nowotworowe zbierają śmiertelne żniwo. O tym, jak im zapobiegać, będzie mowa w Rudzie Śląskiej już w czwartek, 13 września.

 

O godzinie 15:30 w Świetlicy Aktywności Lokalnej przy Parafii Rzymskokatolickiej Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej Orzegowie (przy ul. Królowej Jadwigi 8) rozpocznie się spotkanie z zakresu profilaktyki antynowotworowej.

 

W programie przewidziano wykład lekarza z Fundacji Godula Hope, której celem jest m.in. wspieranie programów wczesnego rozpoznawania chorób nowotworowych, oraz wystąpienie prelegentek ze Stowarzyszenia Rudzkich Amazonek "Relaks".

 

W spotkaniu weźmie też udział lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wolontariusze będą częstować uczestników zdrową, wegetariańską żywnością. Na stoisku dostępne będą pasty i pasztety, a także chleb upieczony specjalnie na tę okazję przez Mirosławę Czarnecką, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej.

 

Lokalna filia ChSCh ma na swoim koncie liczne inicjatywy prozdrowotne, m.in. terapie antynikotynowe dla palaczy oraz propagowanie zdrowego stylu życia podczas imprez plenerowych.. Wolontariusze wspierają też osoby potrzebujące, wydając odzież i żywność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.