Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jaka pogoda zapowiada się na przyszłe dni w Rudzie Śląskiej? Sprawdź!

  • Dodano: 2019-02-28 13:15, aktualizacja: 2019-03-01 08:53

Jaka pogoda zapowiada się na przyszłe dni w Rudzie Śląskiej? Chociaż minusowych temperatur w ciągu dnia raczej już nie uświadczymy, to przecież kalendarzowa zima kończy się dopiero 20 marca - czy wiosna na dobre zadomowiła się w naszym mieście? Sprawdźcie naszą prognozę pogody.

Pogoda na najbliższe dni – weekend będzie odrobinę chłodniejszy

Piękna aura nad nami i temperatura na poziomie kilkunastu stopni powyżej zera niestety nie utrzyma się zbyt długu, bo już w piątek (01.03) odczuwalna temperatura w dzień spadnie do około 6°C. W sobotę i niedzielę chmury zakryją niemal całe niebo. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Delikatne ocieplenie do poziomu 13°C przyjdzie dopiero w poniedziałek. Jednak w dalszym ciągu towarzyszyć nam będą opady deszczu.


Pogoda na kolejny tydzień

Coraz bardziej odczuwamy wiosenny klimat, chociaż do końca zimy pozostały jeszcze przecież trzy tygodnie. W przyszłym tygodniu temperatura w ciągu dnia utrzyma się w okolicach 10 - 13 °C, trzeba jedna pamiętać, że ta faktycznie odczuwalna będzie zazwyczaj o 2, 3 stopnie niższa, a zatem póki co nie możemy się jeszcze rozstać z szalikami.

Prognozy wskazują na spore zachmurzenie i niekorzystny biomet, oraz opady deszczu. Wyjątkiem ma być środa 6 marca, kiedy to na moment wyjrzy słońce, a biomet ma być wówczas korzystny.

Pogoda długoterminowa dla Rudy Śląskiej

Na prawdziwy powiew wiosny przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale temperatury powoli rosną. W marcu możemy się jeszcze spodziewać w nocy ujemnych temperatur, ale w ciągu dnia powinno być coraz przyjemniej.

Zgodnie z kalendarzem, pierwszy dzień wiosny 2019 wypada 21 marca. To jednak wcale nie musi oznaczać początku atmosferycznej wiosny.

Według prognoz długoterminowych w marcu ma być mniej zimnego wiatru, choć w nocy jeszcze mogą pojawić się przymrozki. Śniegu już jednak nie powinniśmy uświadczyć, może za to padać deszcz. Koniec zimy będzie też zdominowany przez spore zachmurzenie, a biomet będzie głównie niekorzystny.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również