Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jeden dzień to za mało!

  • Dodano: 2016-04-29 13:30
Światowy Dzień Książki, który obchodzimy 23 kwietnia, zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Dla niektórych jeden dzień to zdecydowanie za mało. W rudzkim Mickiewiczu (ZSO nr 1) święto książki trwało cały tydzień.
 
Program obejmował szereg działań: akcję bookcrossingową, która polegała na możliwości wzbogacenia własnego księgozbioru; w wigilię Światowego Dnia Książki wszystkie lekcje rozpoczynały się filozoficzną bajką czytaną przez nauczycieli via nowy szkolny radiowęzeł; w poniedziałek każdy uczeń mógł zostać poetą, zaczerniając flamastrem skserowane strony z książek, by pozostało tylko kilka wybranych słów „wiersza”.
 
Największą atrakcją okazał się escape the room „Zatrzaśnięci w bibliotece”. Pięcioosobowe zespoły zamknięte w szkolnej wypożyczalni miały za zadanie zmierzyć się z literackimi zagadkami, by znaleźć zmyślnie ukryty klucz. Poza tym odbyły się warsztaty z book artu, konkursy: fotograficzny „Zaczytani” i na plakat promujący czytelnictwo. Finałem był dzień książkowych bohaterów, kiedy klasy przebierały się za postaci z wybranych przez siebie powieści. 
 
Jeśli impreza będzie nadal tak się rozwijać, w przyszłym roku w Mickiewiczu będziemy obchodzić miesiąc książki! - relacjonują organizatorzy z rudzkiego zespołu szkół.
 
Jeden dzień to za mało!

Barbara BajusBarbara Bajus
Źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • absolwentka

    Najlepsza szkoła - szkoda, że czas spędzony tutaj tak szybko minął i trzeba iśc dalej - ale to co przeżyliśmy w Micku na zawsze pozostanie w nas.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.