Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jesienne remonty, czyli gdzie kopią

 • Dodano: 2017-10-06 13:00

W mieście trwają jesienne prace remontowe. Dotyczą one przede wszystkim budowy ścieżek rowerowych. Gdzie możemy spodziewać się utrudnień?

W planach drogowców jest budowa ścieżki rowerowej biegnącej od ul. Gołębi do ul. Kupieckiej. Prace będą prowadzone etapowo. Trasa dla rowerzystów powstaje też na ul. Zabrzańskiej, na odcinku od granicy miasta do ul. Styczyńskiego.

Podczas realizacji tej inwestycji nie planujemy znacznych utrudnień w ruchu drogowym. Podobnie będzie  w przypadku robót polegających na wymianie nawierzchni wschodniego pasa rowerowego na ul. Piłsudskiego - mówi Barbara Mikołajek-Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska

Wkrótce rozpocznie się również remont ul. Chryzantem, polegający na uzupełnieniu ubytków nawierzchni na całej długości ulicy. 

Codziennie nowe konkursy z nagrodami Graj

Pamiętajcie także, że do połowy października ruch na odcinku od przejazdu kolejowego przy Hucie Pokój do skrzyżowania z ul. Hallera będzie odbywał się wahadłowo. Trwa tam wymieniana nawierzchni drogi. 

Które rudzkie ulice nadają się do remontu?


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Adam

  Na Halembie to porażka, remont bez końca

 • magma

  A ul. Solidarności przed światłami? Te dwa pachołki na środku już chyba z pół roku stoją. I nic.

 • Adam

  Tak, stoją, a przy targowisku dalej nie mogą zakończyć robót

 • biker

  O budowie ścieżki rowerowej od ul. Gołębi piszecie już od trzech lat. Przypu[...]nie za 2 lata będzie ten sam tytuł. Natomiast wykonawcy niech w końcu robią porządne ścieżki skoro już na to znalazły się środki (z zerowymi krawężnikami, bez zbędnych łuków z adekwatnej do warunków nawierzchni). Tu w końcu chodzi o wyeliminowanie ruchu rowerowego z dróg samochodowych. Jeżeli wykonanie jest partackie to co poniektórzy zirytowani rowerzyści dalej mykają ulicami wpychając się autom w paradę. Jeżeli zakręty robi się pod kątem prostym a przejazdy w poprzek dróg wyglądają tak jak ten na Górnośląskiej to satysfakcja jest średnia. Doceniając starania urzędników wskazane by było jednak aby zobaczyli (np. w internecie jak już nie na "żywo") jak to się robi np. w Holandii czy Danii.

 • ella

  żale to nie do wykonawcy, tylko projektanta - UM

 • Bareja wiecznie zywy

  Przejście dla pieszych wykonane przy okazji budowy ścieżki rowerowej przy ul. Joanny we wrześniu br. zasługuje na nagrodę! Przechodzimy przez jezdnie wchodzimy na chodnik, dalej przejście przez ścieżkę rowerową i ..... 1,5 pas trawnika!!! Brawo!!!

  • Bareja wiecznie zywy
   2017-10-07 10:44
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • On z Goduli

  Wszędzie drogi rowerowe fajne z kostki a na Ul.Strej droga rowerowa zrobiona z jakiegoś kruszywa które zarasta już trawa...Jestem ciekaw kto w ogóle pozwolił na budowę tej drogi?! Jadąc od Goduli w stronę Chebzia trzeba zaraz za górka z prawej strony zjechać na lewą... Jadąc z dzieckiem w przyczepce jest to bardzo ryzykowny manewr... Niech ktoś poprawi stan tej drogi bo już woła o pomstę do nieba...

 • kot

  Ruda Śląska otrzymała tytuł "gminy przyjaznej rowerzystom". Chwalili się tym gdzie popadnie, szczególnie jeden wicek. Więc nie narzekajcie na ścieżki rowerowe, bo "władza" wie co robi I rowerami nie jeżdźi.

 • Ika

  W Halembie juz rok robia i skończyć nie mogą ciekawe czy zrobią chodnik na przeciw taxi przy sklepie Maxpol Kawiarnia Zabka Apteka az do sklepu budka z art. Chemicznymi do kogo należy ten chodnik ludzie tam sie łamią ręce i nogi można sie zabić ale kogo to obchodzi ale podatki od sklepu biorą

 • Bart

  Na miłość boską, kiedy skończy się ten koszmar na Halembie?

 • kiki

  Za rok może dwa. Którz to może wiedzieć?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.