Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jubileusz Chóru św. Barbary w Bykowinie

  • Dodano: 2017-11-06 11:45

W niedzielę w Bykowinie odbył się wyjątkowy koncert jubileuszowy Chóru św. Barbary. Chórzyści świętowali 15-lecie istnienia zespołu. Podczas występu zaprezentowali wiele pieśni religijnych i nie tylko.

Nie zabrakło także gości m.in. pojawili się Marian Makula - śląski satyryk i przyjaciel chóru, Marta Tadla - aktorka Teatru Rozrywki, Mateusz Firszt - śpiewak oraz Hubert Ratka - ceniony rudzki dyrygent.

- Przez 15 lat działalności na trwale zapisaliście się Państwo w życiu kulturalnym miasta. Kontynuujecie piękne tradycje śpiewu chóralnego, który rozbrzmiewał w rudzkich parafiach już w okresie międzywojennym. Jest to obyczaj tym cenniejszy, że uczy wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka i pracy w zespole - życzyła prezydent Grażyna Dziedzic. - Na koleje lata działalności życzę dalszych sukcesów, powodzenia w podejmowanych przedsięwzięciach oraz realizacji nawet tych najbardziej ambitnych planów. Niech nie opuszcza Państwa pozytywna energia i optymizm, a także zdrowie i szczęście
w życiu prywatnym. Wszystkiego dobrego - dodała.

Inicjatorem powstania chóru był ks. Marek Mackiewicz. W starannie prowadzonej kronice chóru czytamy, że pierwsze spotkanie, właśnie z inicjatywy księdza Marka odbyło w parafii pw. św. Barbary się w październiku 2002 roku. Od tego czasu chór uświetnia liturgie Mszy św. w parafii oraz inne uroczystości kościelne. Od początku istnienia chórzystami dyryguje Katarzyna Hampel - Sroka.

Jubileusz Chóru św. Barbary w Bykowinie

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • adam

    Super że powstają przyparafialne chóry. Ten "nasz" z Bykowiny musi jeszcze trochę poćwiczyć;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.