RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jubileuszowa wystawa Grzegorza Haiskiego zainaugurowana

  • Dodano: 2017-02-17 22:00, aktualizacja: 2017-02-17 23:05

25 indywidualna wystawa malarstwa Grzegorza Haiskiego "Śladami mojej twórczości" została otwarta w piątkowe popołudnie w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej. Na otwarcie jubileuszowej wystawy przybył tłum mieszkańców.

Grzegorz Haiski to znany i lubiany rudzki malarz reprezentujący artystów nieprofesjonalnych. Na swoim koncie ma kilkaset obrazów. Jak mówi, nie potrafi zliczyć, ile jego płócien wędruje gdzieś po świecie.

Podczas spotkania z autorem zgromadzeni bliscy, znajomi i zainteresowani mieszkańcy mogli posłuchać o twórczości artysty, a także usłyszeć anegdoty z jego życia. Zanim goście zaczęli podziwiać obrazy, usłyszeli utwory muzyczne oraz recytację prezentowane przez młodych reprezentantów rodziny i przyjaciół Grzegorza Haiskiego. 

Wystawa, która rozpoczęła się dziś w muzeum, liczy około 130 dzieł artysty. Prezentowane są obrazy oraz grafiki z różnych okresów twórczości Pana Grzegorza. W obrazach malarza widać jego stałe poszukiwanie twórczej drogi. Różnorodność form, technik i poruszanej tematyki widoczna na płótnach tego doświadczonego rudzkiego malarza zaskakuje nawet największych znawców sztuki.

Takie wystawy chcemy promować. Cieszę się, że Pan Grzegorz Haiski jubileuszową wystawę mógł zrealizować właśnie u nas - w miejskiej placówce muzealnej, u siebie. Stawiamy na lokalnych artystów. W swoich zbiorach mamy dzieła Pana Grzegorza i chętnie pokażemy je mieszkańcom jeszcze nie jeden raz. - mówił dyrektor Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka, Krzysztof Gołąb.

Podczas spotkania ubolewano także nad zanikającą dziś pasją młodych osób do malarstwa.

Młodzież coraz mniej uczestniczy w jakichkolwiek zajęciach plastycznych. Jeśli tak dalej będzie, za kilkadziesiąt lat nie będziemy spotykać się na wystawach artystów-pasjonatów, malarzy amatorskich, którzy talentem w niczym nie odstają od tych profesjonalnych. Zachęcam dzieci i młodzież do uczęszczania na kółka artystyczne, zapisywanie się do sekcji, które w mieście cały czas istnieją. Być może odnajdą oni w sobie pasję i talent i będą mogli kiedyś organizować takie wystawy jak ta dzisiejsza? - mówił dyrektor muzeum.

Wystawa dzieł Grzegorza Haiskiego potrwa do 10 marca. Zachęcamy do jej odwiedzenia. A już teraz zobaczcie zdjęcia z wernisażu w naszej galerii.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Marek z Wirku

    Pan Grzegorz to prawdziwy artysta,jeden z jego obrazów zdobi nasz salon.

  • Marian J

    Musza sie wybrac zoboczyc te obrazy. Dobry pomysl na niedzielny spacer po obiedzie.

  • Michał

    Piękny dorobek,życzę dalszych sukcesów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.