Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jubileuszowy "Przystanek"

  • Dodano: 2015-06-19 22:15, aktualizacja: 2015-06-20 03:02

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” świętowało swoje dziesiąte urodziny! Przy okazji uroczystości, zorganizowanej w bielszowickim Domu Kultury, odbyła się także konferencja podsumowująca projekt unijny „Uczę się i pomagam”, który jest efektem współpracy Szkoły Podstawowej nr 14 oraz stowarzyszenia.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia była SP 13, która razem z „Przystankiem” zrealizowała projekt „Uczę się i pomagam”, mający wyrównać szanse edukacyjne 50 uczniów podstawówki. W ramach projektu odbyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz takie, które rozwijały zainteresowania i zdolności dzieci. Oprócz tego zadbano o zorganizowanie zajęć dotyczących metod i technik uczenia się, a uczniowie uzyskali wsparcie psychologiczno-pedagogiczne z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Nie zabrakło także warsztatów edukacyjnych oraz wyjazdów.

Po podsumowaniu projektu, działacze „Przystanku” opowiedzieli o jego działalności oraz wspominali swoje pierwsze chwile w stowarzyszeniu.

Moja przygoda z „Przystankiem” rozpoczęła się w chwili, kiedy szukałam kursu wychowawcy kolonijnego, po nim wzięłam udział w kursie animacyjnym, a później udzielałam korepetycji, które organizowało stowarzyszenie. W końcu razem z moim chłopakiem zostaliśmy wolontariuszami  „Przystanku”. Z czasem pracy było coraz więcej, ale także przybywało coraz więcej wolontariuszy – wspominała Magdalena Jawornicka-Oleś, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”.

Była też nostalgia i łzy wzruszenia pod wpływem wspomnień, a pod koniec wręczono dyplomy i podziękowania instytucjom oraz osobom, które przez ostatnie 10 lat współpracowały z organizacją.

Dzisiaj uświadomiłam sobie, że „Przystanek” to takie moje dziecko, które ma już dziesięć lat. Wtedy zaczęły się pierwsze projekty, pierwsze wzloty i upadki, rozpoczęła się współpraca z miastem. W pewnym momencie życia musiałam się rozstać ze stowarzyszeniem, ale mam zamiar do niego wrócić - powiedziała wzruszona Elżbieta Wierzbicka, jedna z założycielek „Przystanku”.

Jubileuszowy "Przystanek"

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • xxx

    Gratulacje i życzę kolejnych sukcesów. Szkoda że ZAZ w tym roku też obchodził 10 lat i nikt nie nadmienił o ich jubileuszu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.