RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już 10 lat współpracują z Toyotą

 • Dodano: 2016-04-23 09:45

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Nowym Bytomiu obchodzi 10-lecie współpracy z Toyota Motor Poland, która obejmuje patronat nad szkołą.

Klasy uczące się zawodu technik pojazdów samochodowych na urządzeniach Toyoty, zajęcia w Regionalnym Centrum Szkoleniowym powstałym przy szkole, praktyki w autoryzowanych serwisach marki, szkolenia dla kadry pedagogicznej, a także olimpiady wiedzy motoryzacyjnej organizowane przez Toyotę - to tylko niektóre profity, jakie płyną ze współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z marką Toyota. Uczniowie już 10 lat mogą uczyć się w klasach patronackich. Ruda Śląska jest jednym z czterech miast w Polsce, którą spotkało takie wyróżnienie. Oprócz Rudy Śląskiej Toyota kształci techników w takich miastach jak Warszawa, Poznań i Gdańsk.

Dzięki temu nasi uczniowie są szczególni na rynku pracy. Posiadają wykształcenie, które uzupełnione jest o wiedzę praktyczną. Współpraca z liderem w branży, jakim jest Toyota Motor Poland, daje absolwentom lepszy start i doskonałe doświadczenie w zakresie mechaniki pojazdów. Szkoła wyróżnia się w regionie pod kątem osiąganych wyników i wiedzy uczniów związanej z zawodem. - mówił podczas uroczystości rocznicy współpracy dyrektor szkoły, Robert Ślusarski.

Jednym z warunków, jaki szkoła musiała spełnić 10 lat temu, aby otrzymać patronat Toyoty, był remont budynku szkoły i przystosowanie go do stworzenia profesjonalnego centrum szkoleniowego. Udało się. Firma zdecydowała się na objęcie zespołu szkół swoim programem. Dziś efekty są widoczne.

Programem Toyoty zostało objetych już ponad 270 uczniów. Mają oni szansę odbywać praktyki w salonach Toyoty w naszym regionie. Współpracujemy z takimi salonami jak Toyota Katowice, Toyota Ja-Now-An Zabrze, Toyota Czajka Chorzów, Toyota Czajka Bytom, a także Lexus Katowice. To praktyki zarówno związane z pracami warsztatowymi jak i obsługą klienta - dodał dyrektor Ślusarski.

Na piątkowej uroczystości obecni byli przedstawiciele salonów współpracujących ze szkołą, ale także przedstawiciel Toyota Motor Poland z Warszawy, który wyraził swoje zadowolenie z dotychczasowej współpracy z rudzką placówką.

Współpraca ze znaną marką to dla szkoły wielka szansa nie tylko na wykształcenie specjalistów, ale także na zyskanie rozgłosu w regionie. A jest się czym pochwalić. Toyota organizuje dla uczniów wewnętrzny egzamin, który pozwala uzyskać specjalny certyfikat Toyota Team 21 otwierający dalszą drogę rozwoju uczniom. Podczas uroczystości został on wręczony jednemu z absolwentów technikum.

Na uroczystej gali ogłoszono także wyniki 5. Olimpiady Wiedzy Motoryzacyjnej dla gimnazjów organizowanej przez markę Toyota. Uczniowie dowiedzieli się, kto przeszedł do wielkiego finału. W eliminacjach odbywających się rankiem udział wzięły gimnazja z Rudy Śląskiej, ale także wielu miast w regionie takich jak Piekary Śląskie, Katowice czy Chorzów.

Szkole życzymy kolejnych lat rozwijającej się współpracy z marką Toyota, a uczniom powodzenia na rynku pracy. Z konkretnym zawodem w ręku i poparciem ze strony znanej marki w branży mają oni szansę szybko rozwinąć swoje skrzydła.

Komentarze (6)    dodaj »

 • gibek

  w sumie to bardzo dobrze świadczy o toyocie że wspiera edukacją. szczerze powiedziawszy to nawet nie słyszałem o takim profilu ale skoro są chętne dzieci to dlaczego nie.

 • stryjek

  Bardzo dobrze, że Toyota angażuje się w takie programy. Mają kontakt z uczniami, co więcej mają oni dodatkowo szanse późniejszej pracy w koncernie.

 • jarek

  ja jezdze tylko toyotami, auta fajnie sie prowadza , coraz lepiej wygladaja, moje akurat oddalem na przeglad do serwisu w piasecznie, co roku sprawdzaja czy wszystko ok

 • sam sobie naprawiam

  Jeżeli mieszkasz w Rudzie Śląskiej a serwisujesz auto w Piasecznie to ja nie mam pytań... Pół dnia w tyłku żeby do mechanika dojechać, wow emeryt?? I tak z każdą kontrolką jedziesz??

 • 123

  A gdzie jest pan wiceprezydent? Dawno go nie widzieliśmy...

 • ratatuj

  Tak z zewnątrz wygląda to dobrze. Ta współpraca, fakt, że jest wsparcie takiej firmy. I szansa kariery zawodowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.