Wiadomości z Rudy Śląskiej

Każdy może przyłączyć się do Szlachetnej Paczki!

 • Dodano: 2018-11-20 12:30

Od soboty, 17. listopada, na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę w potrzebie z woj. Śląskiego i przygotować dla niej mądrą pomoc. W ciągu zaledwie dwóch dni od otwarcia bazy wszystkie rudzkie rodziny znalazły swoich darczyńców!

Mimo, że wszyscy potrzebujący rudzianie znaleźli już swoich darczyńców na stronie Szlachetnej Paczki jest jeszcze wiele rodzin z innych miast, które potrzebują pomocy. Zostając darczyńcą i przekazując paczkę rodzinie pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Paczka łączy ludzi. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

W tegorocznej edycji programu w woj. śląskim działa 1600 wolontariuszy, którzy docierają do prawdziwej biedy. Celem naszego województwa jest pomoc 2500 rodzinom.

Jak zrobić Paczkę:

 1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
 2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
 3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
 4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem - opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
 5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
 6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Szlachetna Paczka to system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Dla osób zaangażowanych w Paczkę – w różnych rolach – stanowi ona impuls do zmiany. Szlachetna Paczka istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Każdy może przyłączyć się do Szlachetnej Paczki!

Komentarze (6)    dodaj »

 • Alojz

  Znam rodzine z orzegowa co dostaje szlachetna paczka a głowa rodziny ma firmę budowlaną !

 • Bb

  Z tego co widzę w Rudzie nie ma żadnych potrzebujących rodzin....

 • Hipokryci

  Absolutnie nie popieram.

 • ewa

  Dlaczego nie pomagać biednym, szczytny cel.

 • Zoka

  Biednych tam nie ma, tylko nieroby, kombinatorzy, cwaniaki.

 • Hipokryci

  No wlasnie, biednymA nie tym co sa uczeni tylko brac i wyciagac lapy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również