RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierował bez uprawnień i spowodowal kolizję

  • Dodano: 2017-11-03 06:45, aktualizacja: 2017-11-03 06:53

Mężczyznę, który kierował pomimo cofniętych uprawnień zatrzymała rudzka drogówka. Rudzianin decyzją administracyjną miał cofnięte uprawnienia, ale pomimo to kierował skodą i spowodował kolizję.

Za popełnione przestępstwo grozi 2 lata pozbawienia wolności, oraz grzywna za wykroczenie.

W minioną środę, podczas służby, policjanci rudzkiej drogówki, zabezpieczali drogi przy największych cmentarzach, a także obsługiwali kilka kolizji, do których doszło w trakcie największego szczytu komunikacyjnego. Do poważnej kolizji doszło na ulicy Bielszowickiej, gdzie 58-latek kierował skodą, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Zderzył się on z prawidłowo jadącym mercedesem, a następnie wjechał w zaparkowaną mazdę i uszkodził jeszcze bramę wjazdową posesji. Mundurowi z drogówki sporządzili stosowną dokumentację. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna popełnił przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze (1)    dodaj »

  • observer

    Skoro...."zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2"...to z góry wiadomo że zakończy się grzywną 500 zł. Od przyszłego tygodnia ponownie będziemy oglądać tego pana za kierownicą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.