Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierował samochodem mimo dożywotniego sądowego zakazu. Co za to grozi?

 • Dodano: 2021-04-26 08:45, aktualizacja: 2021-04-26 09:03

Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który pomimo dożywotniemu sądowemu zakazowi kierował samochodem. Za niestosowanie się do zakazu grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce Sąd.

Kierował samochodem, nie stosując się do sądowego zakazu

W czwartkowy wieczór na ulicy 1 Maja policjanci z rudzkiej drogówki w trakcie rutynowej kontroli drogowej ujawnili rudzianina, który kierował peugeotem pomimo zakazu. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że 34-letni kierujący ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz śledczy z Komisariatu V przedstawią mu zarzuty popełnienia przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • fajerberga

  Czy to jest po polskiemu? "Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który pomimo dożywotniemu sądowemu zakazowi kierował samochodem." Nie powinno być "pomimo dożywotniego sądowego zakazu" ? Redaktorzyny...

 • Speed

  Nic nie grozi... goowno bo wpłaci kaucję na samochód policja zamontuje alkomat.

 • gerard

  Co za to grozi? W Polsce nic co by spowodowało, że taki delikwent nie wsiądzie kolejny raz za kierownicę. Mandat czy zawiasy to nie żadna kara.

 • observer

  Noo...znając nasz wymiar sprawiedliwości to dostanie dożywocie. A tak na serio, kary ktore są w Polsce REALNIE wymierzane przestępcom drogowym są skandalicznie niskie i wręcz zachęcają do łamanie prawa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.