Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierował samochodem mimo dożywotniego sądowego zakazu. Co za to grozi?

 • Dodano: 2021-04-26 08:45, aktualizacja: 2021-04-26 09:03

Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który pomimo dożywotniemu sądowemu zakazowi kierował samochodem. Za niestosowanie się do zakazu grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce Sąd.

Kierował samochodem, nie stosując się do sądowego zakazu

W czwartkowy wieczór na ulicy 1 Maja policjanci z rudzkiej drogówki w trakcie rutynowej kontroli drogowej ujawnili rudzianina, który kierował peugeotem pomimo zakazu. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że 34-letni kierujący ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz śledczy z Komisariatu V przedstawią mu zarzuty popełnienia przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • fajerberga

  Czy to jest po polskiemu? "Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który pomimo dożywotniemu sądowemu zakazowi kierował samochodem." Nie powinno być "pomimo dożywotniego sądowego zakazu" ? Redaktorzyny...

 • Speed

  Nic nie grozi... goowno bo wpłaci kaucję na samochód policja zamontuje alkomat.

 • gerard

  Co za to grozi? W Polsce nic co by spowodowało, że taki delikwent nie wsiądzie kolejny raz za kierownicę. Mandat czy zawiasy to nie żadna kara.

 • observer

  Noo...znając nasz wymiar sprawiedliwości to dostanie dożywocie. A tak na serio, kary ktore są w Polsce REALNIE wymierzane przestępcom drogowym są skandalicznie niskie i wręcz zachęcają do łamanie prawa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.