Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kierowco, odśnieżaj samochód!

 • Dodano: 2021-02-10 08:15, aktualizacja: 2021-02-10 08:55

Policja przypomina o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów. W związku z opadami śniegu pojazdy pokryte są sporą warstwą zmrożonego śniegu i lodu.

Odśnieżanie auta to obowiązek kierowcy

Pojazd musi być tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego!

Zalegająca na dachu biała czapa śniegu przy ostrym hamowaniu może zsunąć się na szybę, ograniczając widoczność kierowcy. Dokładne odśnieżenie pojazdu, przede wszystkim szyb i świateł, zapewni dostateczne pole widzenia kierowcy, prawidłowe działanie oświetlenia pojazdu jak również czytelność tablic rejestracyjnych. Należy pamiętać o usunięciu z dachu pojazdu lub przyczepy lodu, który spadając może spowodować uszkodzenie innego pojazdu lub doprowadzić do poważnego wypadku. Korzystając z prawidłowo utrzymanego pojazdu kierujący zapewni bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego oraz uniknie grzywny w drodze mandatu karnego.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Rudziol

  I znów drogowcy zaspali. Zwłaszcza ci nasi, z Rudy Śląskiej. Niech zgadnę, kasy nie ma bo poszła na głupoty jaśnie panującej i jej padawana ?

 • Karl

  Od czasu gdy jakieś cymbały zakazały włączonego silnika przy odśnieżaniu wydrapuja ino okienko jak w czołgu...

 • karl z ciebie to jednak ..iul

  no bo mosz malucha a tam łokno jest niewiela wieksze niz tez łokienko w tanku

  • karl z ciebie to jednak ..iul
   2021-02-10 11:44
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Padre

  A kiedy miasto odśnieży drogi!? Zapraszam na ul. Modrzejewska przejście dla pieszych na drodze Miejskiej przy Miejskim przedszkolu!!! Zrobiło miasto przejście z progiem zwalniającym na którym teraz leży błoto pośniegowe!!! Rodzice próbują odprowadzić swoje dzieci i albo rodzic się przewraca albo dziecko, wózkiem przejechać to misja niemożliwa!!! Ja nie wiem co ta Straż miejska robi jedzie i nie widzi takich rzeczy?!

 • Jorg

  SM widzi tylko śnieg na chodniku wzdłuż prywatnych posesji

 • Padre

  Droga nadal nie odśnieżona w tym konkretnym miejscu a śnieżyca była w poniedziałek dziś mamy czwartek....... Pytanie dla zarządu Miasta: Czekamy na roztopy?Wczoraj swoje niezadowolenie z odśnieżania w swoim mieście wyraził PM Bytom i dziś jest tam o niebo lepiej!

 • boluś

  URZYNDZIE ODŚNIEŻEJ DROGI I CHODNIKI. ALBO BULCIE ODSZKODOWANIA ALE Z PRYWATNYJ KASY!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.