Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kieszonkowcy nie próżnują, wykorzystują każdą okazję - "Nie Dajmy Się Oskubać"

 • Dodano: 2020-12-20 06:15, aktualizacja: 2020-12-30 11:42
Kiedy my zabiegani, zamyśleni, rozkojarzeni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na nasz autobus, tramwaj lub jedziemy w zatłoczonym pojeździe wpatrzeni w okno, są tacy, którzy w skupieniu, niepostrzeżenie, wykorzystując naszą nieuwagę bogacą się kosztem naszych portfeli, torebek, teczek itp.
 
Kieszonkowiec kradzieży dokonuje w taki sposób, że osoba poszkodowana często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.
 

Jak działają kieszonkowcy?

 
Z reguły atakują w tłoku podczas wsiadania, opuszczania pojazdu lub czytania rozkładu jazdy autobusów, tramwaju, wielokrotnie sami aranżują sytuacje absorbujące uwagę osoby okradanej, takie zamieszanie osłabia ostrożność, trudno jest ich rozpoznać w tłumie, wygląd zewnętrzny o niczym nie świadczy, przestępca nie musi mieć charakterystycznego wyglądu, wręcz przeciwnie – zazwyczaj sprawcy doskonale potrafią wtopić się w tłum.
 
Kieszonkowcem może być młody, dobrze ubrany mężczyzna, kilkunastoletni chłopiec, ładna, elegancka kobieta, a nawet niepozorny starszy pan. Potrafią być mili, grzeczni, chętni do pomocy np.: przy wsiadaniu do autobusu. Wszystko po to, aby nie wzbudzając podejrzeń znaleźć się jak najbliżej swojej ofiary, wykorzystują każdy błąd i moment nieuwagi, działają szybko.
 
 
Nie ma uniwersalnych, pasujących do wszystkich mogących zaistnieć okoliczności rad, które ustrzegą nas przed staniem się ofiarą kieszonkowca. Możemy jednak kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które pozwolą nam na świadome, rozsądne i minimalizujące zagrożenia zachowanie. Jedną z najważniejszych jest daleko posunięta ostrożność i umiejętność przewidywania. Spróbujmy myśleć kategoriami przestępcy – co w moim zachowaniu ułatwiłoby kradzież, co prowokuje? Nie licz na to, że złapiesz kieszonkowca, postaraj się raczej udaremnić mu kradzież.
 
 
Nie zapominaj, że dla kieszonkowca kradzieże to sposób zarabiania
na życie. Tak jak w każdym innym zawodzie ciągle się szkoli i doskonali.
Nie pozwól abyś był jego kolejnym sukcesem!
MASZ NA TO WPŁYW!
Kieszonkowcy nie próżnują, wykorzystują każdą okazję - "Nie Dajmy Się Oskubać"

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Karl

  Tak, tak, ludzie powinni pilnować swoich portfeli, działkowcy zabezpieczać swoje działki, kierowcy swoje pojazdy, generalnie wszystko wszyscy powinni zabezpieczać. Tylko nie za bardzo wiadomo po co w tym kraju istnieje policja. Może od łapania ludzi z browarem w ręce, albo przekraczających prędkość o 10 km/h, czy też kierowców mających 0.21 promila ?

 • boluś

  KIESZONKOWCOM URZĘDNICZYM I SKUBACZOM vel SKUBAŃCOM MÓWIMY STANOWCZE NIE ! OBNIŻYĆ PODATKI I OPŁATY !

 • Cbs

  Babcie z rudy Śląskiej tym razem nie dały się okrasc.... nie wzięły że sobą pieniedzy

 • jo...

  Powinni zaraz takiemu lub takiej uciąć ręce i na czole wypalić napis KIESZONKOWIEC .

 • Joanna Kot

  dowody udalo sie, niewlasciwie wypisac w urz. miasta ra,blo sie, nawet urzad .miasta udalo pracownikow na z niewlasciwymi danymi dowody o do nich niektorzy maja, rachunki oszczednosciowe np. w pko polski i pracuja, sobie na tych dokumetach w mieszkaniu tez jakby cos pracowalo ........po swojemu ...kradlo ....my jak stuknieci w tym mieszkaniu ....a niucha czy cos ma policje sie nie przedostalo .....a mnie skatowalo ...bo cos sie przedostawalo ...bo ja mam ....we pekaosa rachunek otwarty w fili Rudy Slaskiej w Chorzowie z filarem oszczednosciowym handlowym gdzie wszystkie domumenty pozlazily za przeproszeniem te o napadach z kradzierzami tez .........i se tak ulzylo na mnie ,ze cos wydostalo sie, poza ..kieszonkowcow w pracy ......ze ...ja dzienkuje paszport z blednymi danymi tez udalo sie wyrobic i tez pracowalo po swojemu ......w paszportowym w okolicy urzedu skarbowego 1 i se...na paszport chyba pracowalo nieletniej wtedy uczennicy szkolnej co na wakacje na wegry huty baildon jechala i by nas sprzatlo chyba tata ma duzo lat temu blednie dowod wpisany i to pracuje po swojemu od wielu bardzo lat a ma rachunek bankowy w pko polski a to kieszonkowcy sa, jakis w orange po rejestracji startera w orange bla,d sieci mial w tel komorkowym ..........od okolo 30 kilka lat na dowod i paszport pracowac ....i dowod ojca ....? to jest covid 19 ta wspolpraca w dokumentach meldunkowych i reszcie ...z ta ruda, sl / targowisko w rudzie kieszonkowcy to szkoda zdrowia co to tworzy .......na szczescie ruda ma targowisko i przy targowisku siec sklepow gdzie ich sporo pracuje po swojemu.....miedzy swoimi .......co jeszcze nie wytworzy to cos ......kieszonkowcy to sa, np.rudzianscy jak ludzi atakuja nie kieszonkowcow te wytwory .....a nie rzeczywistosc ..........covid 19 ?

 • Bunia

  Co za bełkot!

 • JANEK

  TO W SEJMIE POSŁOWIE MUSIELI BY GŁOSOWAĆ NOGAMI !

 • halymbiorz

  Na złodzieja jest jedna skuteczna kara - obcinanie ręki i tak to powinno wyglądać. Ciekawe ile narodu było by inwalidami ?

 • szałot

  Haymbiosz masz sto procent racjo,ale to mi wyglondo ze ktos na to pozwolo żete złodzieje tak wyrobiajomzludzmi.

 • ...

  Powinni zakazać produkcji spodni z kieszeniami.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.