Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kino dla Kobiet, czyli wieczór tylko dla pań

  • Dodano: 2017-10-28 12:00, aktualizacja: 2017-10-29 11:28

Rozpoczął się trzeci sezon Kina dla Kobiet. W piątek 27 października rudzianki wypiękniały, poznały profilaktykę raka szyjki macicy i... obejrzały dobry film.

Raz w miesiącu Kino Patria otwiera się tylko dla płci pięknej. W piątek 27 października, po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie, odbyło się tu Kino dla Kobiet. Tym razem rudzianki mogły bezpłatnie skorzystać m.in. z zabiegów nowobytomskiego salonu Provence Beauty i  badań firmy Ziaja. W kinie na Chorzowskiej pojawili się także Browar Śląski Alternatywa, LokalnyRolnik.pl, halembski Sklep Zielarsko-Medyczny U Gwoździkowej oraz Salon kosmetyczny Ewy Pagal.

Fantastyczne miejsce na spotkanie z koleżankami po pracy. Liczymy, że uda nam się też załapać na masaż, na razie zrobiłam sobie hennę. Na wykład również zostajemy. Nie wyobrażam sobie miesiąca bez przyjścia tutaj - mówiła Patrycja z Goduli.

Tematem przewodnim piątkowego wieczoru była profilaktyka raka szyjki macicy, o której mówił dr Wojciech Cnota, rudzki ginekolog.

Żadna z Was nie jest bezpieczna, chyba że regularnie chodzicie do nas, ginekologów. My nie mamy czegoś, co was uchroni przed zachorowaniem, ale mamy narzędzia do diagnozy. A rak szyj macicy może rozwijać się przez wiele lat po cichu, jest bardzo podstępny. Dlatego ważne, aby robić cytologię nie dopiero wtedy, kiedy pojawiają się pierwsze objawy, ale kiedy wydaje nam się, że wszystko jest w porządku - mówił docent Cnota.

Frekwencja dopisała. W wydarzeniu wzięła udział m.in. Grażyna Dziedzic, prezydent miasta. 

Dziś to jest nasz główny cel, żeby kobiety edukować i uświadamiać. Po drugie chcemy wyrwać panie z domu, oderwać od tych codziennych obowiązków, żeby się troszkę rozerwały i miały czas dla siebie – mówiły zgodnie organizatorki wydarzenia Patrycja Pelka i Marta Glamb.

Na zakończenie spotkania wyświetlono film "Wszyscy moi mężczyźni". Kolejne Kino dla Kobiet 24 listopada, tym razem motywem przewodnim będzie savoir-vivre  wyglądu.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • piana

    NOno abstynentki przy piwie,ale obrazek barowy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.