Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolędowali z Józefem Skrzekiem

  • Dodano: 2018-01-12 12:00

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Rudzie zorganizowano klimatyczny wieczór kolędowy. Pastorałki i kolędy wraz ze zgromadzonymi śpiewał wybitny muzyk Józef Skrzek.

 - Już drugi raz organizujemy wspólne kolędowanie integrujące naszych uczniów ze społecznością lokalną. W tym magicznym, świątecznym klimacie spotykamy się przy jednym stole, by móc razem śpiewać i miło spędzić czas. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny nasze zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjął pan Józef Skrzek – mówiła Arlena Przybylska, nauczycielka ZSP nr 7.

Pochodzący z Michałkowic Józef Skrzek to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków w historii. Józef Skrzek jest założycielem jednego z najważniejszych polskich zespołów, SBB, z którym wydał kilkadziesiąt płyt. Oprócz tego z sukcesem wydaje płyty solowe. Jego talent doceniany jest nie tylko w Polsce ale i na arenie międzynarodowej.

- Rodzinne kolędowanie zawsze ma sens. U nas w domu każdy grał na jakimś instrumencie więc to kolędowanie miało wyjątkowy charakter. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 jestem już drugi raz i czuję, że zostałem przyjęty do tej „szkolnej rodziny”, bardzo mnie to cieszy - mówił Józef Skrzek. - W tym świątecznym czasie jest między ludźmi wielka tajemnica. Wszyscy się radują i wymieniają między sobą dobrem. Kolędowanie zbliża ludzi dlatego dzisiaj zebraliśmy się tutaj żeby cieszyć się tym wyjątkowym czasem w roku - dodał.

Oprócz występu Józefa Skrzeka na scenie zaprezentowali się także uczniowie ZSP nr 7 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka oraz rudzka wokalistka Joanna Matczak przy akompaniamencie Marka Jaguckiego - klawiszowca zespołu "Universe".

- Koncert kolęd zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzisiaj gościmy uczniów oraz absolwentów naszej szkoły, mieszkańców Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa oraz mieszkańców Rudy. Bardzo raduje nas to, że to kolędowanie staje się taką naszą małą tradycją i wspólnie możemy się jeszcze cieszyć świątecznym klimatem – dodała Anna Żebrowska, nauczycielka ZSP nr 7.

Kolędowali z Józefem Skrzekiem

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.