Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

 • Dodano: 2017-10-20 07:00, aktualizacja: 2017-10-20 11:00

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i 10 punktów karnych, to skutek brawurowej jazdy z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Kolejny kierowca, który zlekceważył obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h,  został zatrzymany przez rudzką drogówkę To już druga osoba w tym tygodniu, której cofnięto uprawnienia.

W minioną środę późnym, wieczorem patrol ruchu drogowego kontrolował prędkość pojazdów na ulicy 1 Maja, tym razem w Wirku. Obowiązujące przepisy zignorował 20-latek, kierujący bmw. Młody kierowca pędził z prędkością 116 km/h. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. W związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetle obowiązujących przepisów, policjanci zatrzymali rudzianinowi prawo jazdy, w celu wydania decyzji przez prezydenta miasta o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

Dodatkowo otrzymał 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych. Jak widać rudzcy policjanci, nie dają przyzwolenia na szybką jazdę ulicami miasta. Kierowcy, którzy pod osłoną nocy lubią dodać „gazu” i z nadmierną prędkością mkną ulicami miasta, powodują duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że we wtorek o podobnej porze, w ręce mundurowych z drogówki wpadł kierowca audi, który na liczniku miał 125 km/h. Jemu również zatrzymano prawo jazdy.

Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej, zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Haker

  Radosc z jazdy zaczyna sie tam gdzie konczy ekonomia.

 • Adam

  Audi - cztery zera na masce, piąte w głowie, BMW - brawurowa moc wrażeń. A gdyby tak ktoś nagle wyszedł na jezdnie to tragedia pewna przy takiej prędkości

 • kiki

  Po co nagle wyłaził bez upewnienia się czy przejdzie bezpiecznie (przeżyje)? Byłoby 2 idiotów mniej, jeden w piachu a drugi w pace.

 • observer

  Na 99% chłopina jechał kilkunastoletnim BMW...

 • miastemrządzimafia

  A to by coś zmieniło gdyby jechał nowym?

 • Ryl

  W nowych BMW jeżdżą ludzie bogaci a w starych kretyni którzy myślą że są sami na drodze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.