Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

 • Dodano: 2017-10-20 07:00, aktualizacja: 2017-10-20 11:00

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i 10 punktów karnych, to skutek brawurowej jazdy z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Kolejny kierowca, który zlekceważył obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h,  został zatrzymany przez rudzką drogówkę To już druga osoba w tym tygodniu, której cofnięto uprawnienia.

W minioną środę późnym, wieczorem patrol ruchu drogowego kontrolował prędkość pojazdów na ulicy 1 Maja, tym razem w Wirku. Obowiązujące przepisy zignorował 20-latek, kierujący bmw. Młody kierowca pędził z prędkością 116 km/h. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. W związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetle obowiązujących przepisów, policjanci zatrzymali rudzianinowi prawo jazdy, w celu wydania decyzji przez prezydenta miasta o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

Dodatkowo otrzymał 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych. Jak widać rudzcy policjanci, nie dają przyzwolenia na szybką jazdę ulicami miasta. Kierowcy, którzy pod osłoną nocy lubią dodać „gazu” i z nadmierną prędkością mkną ulicami miasta, powodują duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że we wtorek o podobnej porze, w ręce mundurowych z drogówki wpadł kierowca audi, który na liczniku miał 125 km/h. Jemu również zatrzymano prawo jazdy.

Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej, zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Haker

  Radosc z jazdy zaczyna sie tam gdzie konczy ekonomia.

 • Adam

  Audi - cztery zera na masce, piąte w głowie, BMW - brawurowa moc wrażeń. A gdyby tak ktoś nagle wyszedł na jezdnie to tragedia pewna przy takiej prędkości

 • kiki

  Po co nagle wyłaził bez upewnienia się czy przejdzie bezpiecznie (przeżyje)? Byłoby 2 idiotów mniej, jeden w piachu a drugi w pace.

 • observer

  Na 99% chłopina jechał kilkunastoletnim BMW...

 • miastemrządzimafia

  A to by coś zmieniło gdyby jechał nowym?

 • Ryl

  W nowych BMW jeżdżą ludzie bogaci a w starych kretyni którzy myślą że są sami na drodze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.