RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolorowy zawrót głowy! - Holi Festival

 • Dodano: 2017-07-07 23:00, aktualizacja: 2018-02-27 09:21

Dzisiaj na mieszkańców naszego miasta czekał kolorowy zawrót głowy. W Nowym Bytomiu odbył się Holi Festiwal Poland - ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów.

W skrócie „Holi” to hinduistyczne święto wiosny, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna. Ze względu na to, że jego uczestnicy, na znak radości i miłości obrzucają się kolorowymi proszkami, nazywane jest też festiwalem kolorów.

- Świetna zabawa! Myślę, że w naszym mieście powinno odbywać się więcej takich imprez - mówiła pani Ewelina, mieszkanka Goduli, która na festiwal wybrała się z całą rodziną. - Jest wesoło, gra muzyka i wszyscy się bawią. Czuć wakacje! Oby więcej takich inicjatyw - dodała.

Podczas zabawy najmłodsi mogli zrobić sobie brokatowy tatuaż, pomalować twarz czy przygotować wielką mydlaną bańkę. Ponadto odbyły się zawody sumo oraz bubble soccer, czyli mecze piłki nożnej rozgrywane przez zawodników znajdujących się w dmuchanych kulach. Na miejscu były też stoiska handlowe i gastronomiczne oraz dmuchany plac zabaw dla dzieci. Całości dopełniły występy Dj-ów. O odpowiedni klimat zadbali: DJ Menthos, DJ BrandonHertZz oraz DJ Buyas.

Komentarze (13)    dodaj »

 • basia

  Przecież jakoś trzeba wrócić do domu z takiej zabawy, a komunikacja miejska PUBLICZNA właśnie od tego jest :) czy jest się kolorowym czy nie :) A w ziemię to się nie nosi błoto?

 • basia

  Przecież jakoś trzeba wrócić do domu z takiej zabawy, a komunikacja miejska PUBLICZNA właśnie od tego jest :) czy jest się kolorowym czy nie :) A w ziemię to się nie nosi błoto?

 • xy

  ... gdy autobusem jedzie śmierdzący pijany "pasażer" to jakoś kierowcą nie interweniuje...

 • xy

  ... gdy autobusem jedzie śmierdzący pijany "pasażer" to jakoś kierowcą nie interweniuje...

 • not

  pogratulować głupoty, żadnych atestów, kazdy wnosi co chce, a potem płacz że sie sprać nie chce, albo nie daj boże nowotwór ...kierowcę jak najbardziej popieram, powinien nagrode dostać, chcą się truć / brudzić to tylko siebie

 • abc

  "Najważniejsze podczas festiwalu są proszki holi, którymi bawią się uczestnicywydarzenia. Proszki, które oferujemy pochodzaą od największych dostawców na świecie. Są w pełni naturalne, ponieważ wyprodukowane z talku, mąkikukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Wszystko jest w pełni zmywalne woda. Nasze proszki posiadają certyfikaty świadczące o przebadaniu ich pod katem normunijnych. Są nietoksyczne i przyjazne dla skóry (norma EN 71-3 przebadane przez SGS International Lab, UK), niewybuchowe/niepalne (zgodnie z regulacjaVDI 2263-1) oraz biodegradowalne." - Informacja ze strony organizatora.

 • zzz

  Popieram kierowcę autobusu powinien dbać o komfort jazdy pasażerów,autobus to nie śmieciarka jechałem i wiem jak te proszki się sypią

 • Kolorowy

  Jak przysłowiowy żul jedzie to już nie problem? ;)

 • Praczka

  Nie wiem co to za proszki ale sprać tego nie da!!! Zdaje się że wszystkie ubrania do wyrzucenia!!!

 • Murcol

  No cóż za głupote trzeba zapłacić.

 • Malarz

  A wieczorem tzn. koło godziny 20.20 frajer tzn. kierowca z autobusu 255 niechciał tych młodych ludzi wpu[...] do autobusu bo są brudni chociaz niechcieli zajmowac miejsc siedzących, co niktórych wyrzucał z autobusu mimo ze mieli skasowany bilet.Pyndzel zniego i tyle w temacie

 • Poprawiny

  Dziś spotkamy się na kolejnym tego typu święcie na Bykowinie koło Gródka.

 • the bille

  Ha ha nawet stare repy się bawią.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.