Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Komunijny czas... Jakie prezenty dostają nasze dzieci?

 • Dodano: 2017-05-22 14:00, aktualizacja: 2017-05-22 15:10

W większości rudzkich parafii zakończył się komunijny czas - dzieci przyjęły Sakrament I Komunii Świętej. Na zdjęciach widoczna jest ceremonia z Parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Goduli. Nieodłącznym elementem tego wydarzenia są prezenty... Co było tegorocznym trendem?

fot.CeneoCały czas na topie są rowery. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy na I Komunię dostają swój pierwszy "dorosły" rower. Sprzęty sportowe są wśród gości coraz chętniej typowaną opcją prezentu - tym bardziej że wybór na rynku jest duży. Hitem tego sezonu są deskorolki - szczególnie te elektryczne. Marzą o nich chłopcy, ale coraz częściej także dziewczyny. Wśród dziewczynek popularnością cieszą się rolki oraz powracające znów wrotki!

Niezależnie od płci pożądanym prezentem komunijnym jest dziś sprzęt elektroniczny - czyli laptopy, aparaty fotograficzne, tablety i smartfony. 8-letnie dzieci dokładnie potrafią sprecyzować, jaki rodzaj i markę urządzenia pragną dostać od bliskich.

Ja bardzo chciałabym dostać smartfon, na który czekam. Wiem, że chrzestna chciała mi kupić taki prezent. Oprócz tego spodziewam się rolek, no i dużo słodkości... - powiedziała nam po wczorajszej uroczystości w kochłowickim kościele Julia.

fot. Ceneo

Choć sam medalik i zegarek nie satysfakcjonuje już dzisiejszych dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, to także takie upominki są dla nich kupowane, często jako uzupełnienie prezentu. Niesłabnącą popularnością cieszy się złoto - łańcuszki, bransoletki, dla dziewczynek kolczyki. Jeżeli mowa o zegarkach - to najmłodsi nie myślą już o tych z białym paseczkiem, a poważnym sprzęcie typu smartwatch.

 

Nie jest to jeszcze wiodącym trendem, ale na komuniach zaczynają pojawiać się prezenty o wartości kilku tysięcy złotych - to na przykład quady, czy bony na realizację marzenia - na przykład lot balonem.

Podsumowując, budujące jest to, że mimo wybujałych marzeń naszych najmłodszych i trwającej w szkole i na podwórku walki na prezenty, dzieci w ten wyjątkowy dzień cieszą się z każdego, nawet najmniejszego podarunku. Jest to dla nich wielkie przeżycie duchowe - a o to powinno chodzić w dniu przyjęcia sakramentu.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • kora

  moje dziecko dostało drona, zegarek i rower indiana i to rower najczesciej jest uzywany - jak wraca ze szkoly to od razu wsiada na rower i jezdzi wzdłuż uliczki :) najważniejsze, zeby prezent sprawiał frajde

 • waldi

  jaki model można wiedzieć? I mam pytanie czy wiecie jak można dobrać taki rower pod konkretny wzrost?

 • su

  od nas czyli od rodziców dostanie rower indiany. Prosta polska marka z dobrym osprzętem, Chrzestny rozpuści xboxem, a dziadki zegarkiem, przepraszam... smartwathem.

 • faik

  U nas odwrotnie, chrzestny rower, a my xboxa bo chcemy gry wybrać, zeby nie były zbyt brutalne.

 • Szcziga

  A co dostol farosz z fryny

 • Domator

  Wino mszalne.

 • Mama

  Bratanek i Jessica są bardzo zadowoleni z prezentów.

 • Marina

  Owszem Pankracy bawi się już tabletem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.