Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Komunikacja miejska w Rudzie Śląskiej - wypowiedzi mieszkańców

 • Dodano: 2011-03-28 15:15, aktualizacja: 2011-03-29 08:54

Czy korzystanie z usług komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej jest komfortowe? Co bardziej przeszkadza: niepunktualność, zatłoczenie czy brak wystarczającej ilości połączeń?
 


 

Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do przejrzenia opinii mieszkańców Rudy Śląskiej na temat działalności komunikacji miejskiej.


 

A jakie są wasze opinie? Zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami!
 

Jestem zadowolony z naszej komunikacji miejskiej. Praktycznie nie ma żadnych opóźnień w stosunku do rozkładów jazdy. Bardzo cieszy mnie fakt, że ostatnio wydłużono trasę linii autobusowej 147.
Józef, korzysta z linii autobusowych linii 23 i 147

Nie jestem zadowolona z naszych środków komunikacji miejskiej. Kierowcy i motorniczy są bardzo często aroganccy względem pasażerów. Jeżeli chodzi o punktualność to problem występuje generalnie tylko w okresie zimowym.
Aneta, korzysta ze wszystkich dostępnych środków komunikacji miejskiej


Nasza komunikacja pozostawia wiele do życzenia. W ciągu dnia pojawiają się spore problemy związane z punktualnością. Poza tym denerwuje mnie to przepełnienie w autobusach. Jest to dla mnie dosyć uciążliwe.
Karolina, korzysta z linii autobusowych linii 255, 147


Rzadko jeżdżę komunikacją miejską, ale jak już mi się zdarzy to nie mam co narzekać na punktualność i komfort jazdy w naszych autobusach i tramwajach. Ruda Śląska jest w miarę dobrze skomunikowana, choć z tego co mi wiadomo ludzie narzekają na niewystarczającą ilość połączeń pomiędzy Bielszowicami i Rudą 1.
Damian, korzysta z komunikacji miejskiej okazjonalni
     

Komunikacja miejska w Rudzie Śląskiej - wypowiedzi mieszkańców

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (176)    dodaj komentarz »

 • małgoś

  Autobus linii 230 powinien jexdzic dłużej niż do 15,40. M.in. dlatego, że jest to jedyny autobus jadący do Goduli i Orzegowa ze żłobka na Wirku. Mamy odbierajace dzieci muszą lecieć z wózkami aż do kopalni Pokój, zeby dojechac do domu.

 • pasażerka

  Kilkuminutowe opóźnienie autobusu to nie problem, jeżeli autobus prowadzi tak przystojny kierowca ;)

 • merigold

  Gdyby ktoś przyjrzał się rozkładom, to zauważyłby, że bardszo często jeżdżą po 2-3 autobusy naraz a potem dłuuuugie przerwy. Jest to niesłychanie niedogodne dla mieszkańców, szczególnie w weekendy. Szlak trafia po prostu. Niech łaskawie spojrzy na te rozkłady tam ktoś, kto korzysta z komunikacji miejskiej, bo ci zmotoryzowani już zapomnieli jak to jest tkwić godzinę na przystanku.

 • Morcinek

  Jak wszyscy wiemy spora część uczniów jeździ komunikacją miejską, w większości uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Np. Uczniowie Morcinka jadący w kierunku Halemby aby dojść z szkoły na przystanek Wirek Stadion mają na wyjśćie z klas, ubranie się oraz dojście na przystanek mają minutę na 155, dziesięć (co czesto także nie jest realne) na 146 i siedemnaście na 982, zakładając, że kończą o 15:00, a wcześniejsza lekcja kończy się o 14:05 a autobusy jeżdżą podobnie, więc cały Halembski "morcinek" i "kałus" bo ich także się informacja dotyczy jedzie autobusem lini 982. Autobus ten wygląda jak puszka sardynek. Czy szanowny KZK GOP nie mógłby ułożyć tego rozkładu pod uczniów?Uczniowie w drugą stronę najczęściej pieszo idą na wirek odrodzenia, gdyż 146 z reguły nie przyjeżdża

 • Urszula

  wczoraj chciałam pojechac z córka do Bytomia tramwajem "18" i co nic z tego o godz.17 nie przyjechal o 17,30 także a o 18 tez nie wiec musiałam zrezygnowac z naszego wyjazdu to sa szczyty zeby ludzi robic w balona nie mowiac juz o wiacie na przystanku "Ruda stara kuznica" ktora zostaLa zlikwidowana w ubiegłym roku i zostal po niej tylko bałagan i krzywy chodnik

 • aga11

  autobus lini 198 dotyczy kierowcy tego autobusu ponieważ jest ZAKAZ PALENIA to niestety ale kierowca pali papierosy, cały zapach i dym jest w autobusie, czy kierowcy nie obowiązuje ZAKAZ PALENIA. W końcu płacę za przejazd i nie życzę sobie aby siedziałam w zadymionym autobusie jadąc do Zabrza 40 minut, dla kogo jest ZAKAZ PALENIA - CHYBA NIE DO PASAŻERÓW bo nie widziałam aby ktoś z pasażerów palił.

 • green

  Połączenia mamy bardzo dobre. Zarówno pomiędzy dzielnicami jak i pomiędzy miastami. Jedyny problem to właśnie wspomniane opóźnienia (146 często się spóźnia, 255-też się zdarza). Zatłoczenie? Tak ale to już w 870 i 840 które należą do przewozów gliwickich. Ale akurat dla mnie to nie problem, przyzwyczaiłam się. Ktoś wspomniał aby zsynchronizować rozkłady naszych autobusów z jadącymi z/do Katowic. Byłoby fajnie, ale i tak się spóźniają więc rozkład by się posypał.Fajnie byłoby gdyby 230 nie kończył kursu po 16, bo to zdecydowanie za wcześnie.Co do tramw.9,to czego można oczekiwać po pojeżdzie i torowisku w takim stanie? Dobrze, że w ogóle jeździ (szkoda że nie ściśle wg rozkładu).

 • Pawel_W

  w rudzie slaskiej jest okropnie. niemal kazdy autobus jedzie jeden za drugim. najgorzej jest w dni wolne gdzie czeka sie 1,5 godziny. z bielszowic 23 i 155 jada o tym samym czasie. co z tego ze miedzy bielszowicami a wirkiem kursuje 5 linii skoro wszystkie jada w jednym czasie a potem trzeba stac dlugo na cokolwiek. ogolna ocena komunikacji w rudzie w skali 1-6 to 2

 • Ja

  starszy ,siwy Pan,strasznie nieprzyjemny,ciągle głośno komentuje,przeklina,z łaską otwiera drzwi,czy to takie trudne być miłym dla pasażerów?

 • ja

  przypada mi pracować w miesiącu do 3-ciej nad ranem-niestety z Halemby nie ma czym wrócić,bo ostatni autobus o 2:45 a następny po 5rano.w weekendy też ciężko po 22 nie ma wcale,dopiero o 23:30.dla tych co prawka nie mają to kłopot

 • IKA

  OSOBIŚCIE KORZYSTAM KAŻDY DZIEŃ Z AUTOBUSÓW ALE LINIA 147 I 255 PRZYSTANEK BIELSZOWICE KOPALNIA - JEST OBSŁUGIWANY PRZEZ LINIE 147,255 I 198 KIERUNEK HALEMBA, CZY NIE MOŻE LINIA 147 LUB 255 JEŻDZIĆ NIE JEDEN ZA DRUGIM ALE MIEĆ 15 MINUTOWY ODSTĘP. PO CO ONE JEŻDŻĄ JEDEN ZA DRUGIM A POTEM CZEKA SIĘ NAWET 1 GODZINĘ W DZIEŃ ROBOCZY NIE MÓWIĄC O SOBOCIE.

 • klient busa

  Narzekacie a przecież macie alternatywę jaką są mini busy.Ktoś zapyta czemu jeżdżą tak rzadko i tak krótko?,odpowiedż-bo nie wsiadacie.Widać ludzie lubią stać na przystanku i wisieć w śmierdzącym autobusie jak małpy.

 • Alchemik

  Likwidacja nocnego kursu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wielu ludzi korzysta z tego autobusu jako jedynej możliwości transportu. Kolejna absurdalna decyzja w mieście gdzie praca na "zmiany" wiedzie prym!

 • Halemba

  Bardzo rzadko jeżdżę Komunikacją Miejską, ale ostatnio jestem zmuszony, 3 razy jechałem autobusem 98 od poprzedniego tygodnia. 1 raz: autobus ledwo się wtaczał pod górkę (ul. Kłodnicka, przed przyst. Panewnicka), myślałem, że autobus się "rozłoży" i jeszcze przeciekający dach w autobusie, jak by była informacja na drzwiach, że dach przecieka, wziął bym parasol :D. 2 raz: bez żadnych zastrzeżeń :). 3 raz: To AUTOBUS 98 NIE PRZYJECHAŁ, chyba się wolne wziął :)

 • nie jeżdżę

  nie rozumiem kto planuje rozkład jazdy tak ,że linia 155 i 147 jest ułożona -autobusy jadą oba o tym samym czasie a póżniej 30 min przerwy.

 • Ania....

  kierowca lini autobusu 155 taki starszy jest nieprzyjemny do pasarzerów i nadodatek pali w autobusie.

 • Natalia

  prawie codziennie jezdze z Halemby autobusem 230 o godz 6:59. Teoretycznie jezdze.Czy lato czy zima ten autobus 4 razy w tygodniu nie przyjedzie co jest dla mnie po prostu smieszne

 • starababa

  Juz trzecią niedzielę po rząd autobus 147 z Rudy 1 w kierunku Bielszowic o godz.16:20 nie przyjeżdża ! Wszystkie kursy na codzień i od święta sa spóżnione !To skandal ! kto za to odpowiada i bierze kase za te dyrne rozkłady niedostosowane do rzeczywistości ! i te stare pudła ,klekoty ! brudne ale oklejone reklamami ! pozdrawiam kzkgop tych mat.łków !

 • AdaŚ

  Przedewszystkim wyremontować torowiska, aby tramwaje jeździły szybciej i punktualniej i wyciąć autobusy dublujące je. Zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów. Dlaczego u nas szczytem marzeń jest częstotliwość 30 minut a nie 10 czy 15 min? Zmniejszyć ilość linii, szczególnie powycinać dublujące się i "wycieczkowe", dać bilet czasowy co w połączeniu z dużą częstotliwością da znacznie lepsze możliwości dojazdu gdziekolwiek niż obecne łączenie wszystkiego z wszystkim niską częstotliwościa. I ostatnia z moich propozycji, zatłoczone przystanki (jak np. te na Nowym Bytomiu) przerobić na prawdziwe miejskie przystanki - estetyczne i duże wiaty z dużą ilością miejsc siedzących. Teraz podczas deszcze spora część oczekujących musi moknąć bo brak miejsca pod wiatą.

 • Rudzianka z Rudy 1

  Ja wszystkich przeciwników zastąpienia tramwaju linii 18 autobusem zapraszam na ulice Piastowską. Chyba jedyna możliwości by usłyszano mieszkańców sa pikiety i ściągnięcie TVN albo innej telewizji

3456789

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.