Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koncert Adwentowy w Szkole Podstawowej nr 41

  • Dodano: 2016-12-20 13:15

Coraz bliżej święta... Atmosferę zbliżających się świąt można na pewno poczuć w Szkole Podstawowej nr 41 w Rudzie Śląskiej, gdzie kilka dni temu odbył się niezwykły Koncert Adwentowy połączony z kiermaszem świątecznym, z którego dochód zostanie przeznaczony, aby wesprzeć 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pastorałki oraz tradycje bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Tym samym rodzice i uczestnicy spotkania, dzięki magicznemu globusowi, przenieśli się w okres bożonarodzeniowy do Afryki, Australii, Niemiec, mroźnej Rosji, Ameryki Północnej, a nawet na gorące Hawaje. - mówi Aleksandra Janus, nauczyciel w SP 41.

Młodzi artyści udowodnili, że bez względu na część świata czy też pochodzenie, Boże Narodzenie to czas, w którym otwieramy swe serca na to, co ważne i dobre. Stajemy się skupieni na radości wynikającej ze wspólnego świętowania i spędzania ze sobą czasu. Jesteśmy bardziej wrażliwi na otaczającą nas rzeczywistość, zapominamy o codziennym zgiełku, troskach i kłopotach.

Adwent, to czas, w którym słowo "pomagam" dla wielu z nas przybiera na sile, dlatego też akcję WOŚP-u, w którą corocznie włączamy naszą szkołę, postanowiliśmy rozpocząć właśnie od tego miłego i uroczystego spotkania. Nasi wolontariusze, którzy czekają na Wielki Finał w styczniu, spisali się znakomicie. Dodatkową atrakcją spotkania był kiermasz świąteczny, podczas którego można było nabyć ozdoby świąteczne, wykonane w całości przez uczniów i rodziców. - mówią nauczyciele.

Spotkanie było wspaniałą okazją, by wspólnie pośpiewać, porozmawiać, a przede wszystkim by zatrzymać się choć na chwilę w tym ferworze świątecznych przygotowań i porządków i zastanowić się jeszcze raz nad tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.

Koncert Adwentowy w Szkole Podstawowej nr 41

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.