RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Konferencja z myślą o zdrowiu

  • Dodano: 2012-06-19 09:45

18 czerwca w Domu Kultury w Bielszowicach odbyła się konferencja „Więcej zdrowia, więcej życia”.

 
 
Organizatorami byli Fundacja „Unia Bracka” wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. W ramach konferencji odbyły się wykłady na temat osteoporozy, nowotworu sutka, AMD – choroby siatkówki oka oraz jogi jako przyjemnej służbie dla własnego zdrowia.
 
 
Uważam, że tematyka dotycząca nas, naszego zdrowia jest ciągle na czasie. Musimy o tym mówić i zachęcać ludzi do dbania o własne zdrowie. Stąd organizacja konferencji, którą po raz pierwszy – i myślę, że nie ostatni –  organizuję wraz z Fundacją „Unia Bracka”. Mam nadzieję, że dotrzemy do szerszej grupy osób. W konferencji wzięły udział osoby zaproszone, czyli przedstawiciele fundacji, przedstawiciele kopalni, instytucji, urzędu miasta, nasi radni, a myślę, że trzeba dotrzeć także do mieszkańców – mówi Danuta Balcer z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej. 
 
 
Na terenie placówki była możliwość wykonania badań: spirometrii, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, a także skorzystania z wiedzy wykwalifikowanych specjalistów. Zainteresowani mogli się dowiedzieć, jak zadbać o swoją cerę i dobrać najodpowiedniejsze kosmetyki, poddać się analizie sylwetki, która pomoże w doborze odpowiedniej diety.  
 
 
Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością, Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Właśnie tam każdy mógł spróbować swojskich wyrobów m.in. pieczywa, smalca wegetariańskiego, pasty z cieciorki, wielu rodzajów pasztetu i innych smacznych przekąsek. Co ciekawsze, jeśli coś zasmakowało, można było wziąć przepis żeby przygotować to samemu.
 
 
Dołączyliśmy do tego wydarzenia żeby zachęcić do korzystania z dobrodziejstw natury. Jest bardzo duże zainteresowanie zdrową żywnością, dużo ludzi po raz pierwszy zetknęło się z takimi wyrobami – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii w Rudzie Śląskiej. 
 
 
Podczas konferencji była możliwość oddania krwi w ambulansie Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 
 
Konferencja z myślą o zdrowiu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.