RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Kopciuszek" w musicalowej wersji

  • Dodano: 2017-03-25 09:15

Stowarzyszenie na rzecz wspierania osób uzdolnionych artystycznie „MusicALL” 24 marca na deskach Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprezentowało musical pt. „Kopciuszek”. Był to premierowy pokaz spektaklu muzycznego – godzinnego widowiska, którego artystami są członkowie stowarzyszenia, osoby w wieku od 7 do 20 lat.

- Świetne przedstawienie. Wszyscy artyści bardzo się postarali, byłam oczarowana ich oddaniem i umiejętnościami aktorskimi - mówiła pani Aniela z Nowego Bytomia, która na spektakl wybrała się z siedmioletnią wnuczką. - Powinniśmy być bardzo wdzięczni, że powstają takie stowarzyszenia jak "MusicALL", które dają szansę na zaistnienie i szlifowanie swojego talentu młodym uzdolnionym ludziom - dodała.

"Kopciuszek" to pierwsza produkcja Stowarzyszenia „MusicALL” stworzona w musicalowej konwencji. Podczas spektaklu artyści zaprezentowali 11 piosenek, które specjalnie na potrzeby tego projektu skomponował prezes stowarzyszenia Bartosz Banasik – młody muzyk i kompozytor. Reżyserią spektaklu zajęła się Anna Snopek, aktorka musicalowa, która spektakle na scenę dziecięcą współrealizowała również w Katowicach. Część choreograficzną przygotowała Daria Resztak aktorka, tancerka, choreograf, aktualnie również tancerka grupy zawodowej Chorzowskiego Centrum Kultury.

"Kopciuszek" w musicalowej wersji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.