Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kradli prąd

 • Dodano: 2016-01-14 08:15, aktualizacja: 2016-01-14 06:51
Policjanci kolejny raz ujawnili nielegalny pobór prądu. Tym razem stróże prawa z rudzkiej "jedynki" prowadzili działania w dzielnicy Orzegów, gdzie przyłapano dwie osoby w czasie korzystania z nielegalnie pobieranej energii. Sprawcom grożą kary do 5 lat więzienia.
 
 
Kryminalni z komisariatu 1 w Rudzie Śląskiej analizując informacje operacyjne ujawnili dwa przypadki kradzieży prądu w Orzegowie. Tym razem 45-letni rudzianin ominął licznik i przyłączył się do instalacji z klatki schodowej, a 47-latek posunął się do tego stopnia, że przyłączył się do zewnętrznej linii napowietrznej wiszącej przy jego oknie. Taki proceder stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców budynku. Tego typu "pajęczarstwo" to najkrótsza droga do pożaru. Działania policjantów mające na celu ujawnianie kradzieży są prowadzone cały czas. "Pajęczarze" wpadają najczęściej po anonimowych informacjach, oraz przy okazji kontroli mieszkań w innych sprawach.
 
 
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kradzież energii jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Nieuczciwych właścicieli mieszkań czeka także naliczona opłata za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Konsekwencji jest jednak znacznie więcej, bo dostawca energii naliczy opłaty za ponowne podłączenie, a w przypadku powstania szkody (uszkodzenie plomb czy licznika) kosztami naprawy obciąży odbiorcę.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • sedzia dred

  na tołstoja durch kradną sztrum i je dobrze tauron je bogaty

 • basia

  u nas w domu mieszka 10 mieszkanców a 3 tylko ma legalny prad i co gdzie tauron

 • man

  A jaki to adres ?

 • Zenek

  Ta nasza rudzka milicja, odnosi spektakularne sukcesy hehehe. Niestety wszyscy musimy płacić za pseudo dbanie o bezpieczeństwo. Oni mieli ukraść miliony to by im włos z głowy nie spadł. A teraz co jak pójdą siedzieć? 1 Miesiąc utrzymania kosztuje 3000, policzcie sobie i zrozumcie, że system prawny w Polsce jest upośledzony tak samo jak osoby w nie wierzące.

 • ratatuj

  Uważam że kryminalni mają wiele poważniejsze rzeczy niż łapanie pajeczarzy!!! Tauron sobie poradzi!!! Płacę podatki po to by Policja wspierała zdziercow z Taurona!!! I żeby nie było kradzież prądu jest zła i trzeba to tępić, ale Tauron da radę.

 • Ja

  ratatuj pomyśl trochę zanim coś napiszesz. Oni nie wspierają zdzierców z Taurona, tylko dbają o bezpieczeństwo innych ludzi którzy mieszkają w danym budynku. Nie masz pojęcia jakie skutki mogą wywołać "lewe" przyłącza. To zagraża życiu nie tylko tych którzy podłączają się na "lewo" tylko wszystkich w około.

 • ratatuj

  No i na Twój koszt delikwenta ujęli, osądzą i za m.in. Twoją kasę sobie posiedzi ku chwale Taurona!!!

 • mer

  Czyli lepiej, żebyśmy wszyscy płacili za kradziony prąd? Profilaktycznie, przykładnie ukarać to będzie szansa na poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.