Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" - dzielnicowi na festynie rodzinnym

  • Dodano: 2017-09-13 07:00, aktualizacja: 2017-09-13 10:06

„Razem z rodzicem” pod taką nazwą pracownicy socjalni MOPS w Rudzie zorganizowali festyn rodzinny. Oprócz wielu atrakcji dla najmłodszych, impreza miała także walor edukacyjny.

Policjanci spotkali się z dziećmi, ich rodzicami i organizatorami, by rozmawiać o bezpieczeństwie w czasie roku szkolnego. Działania dzielnicowych związane były z cyklem działań profilaktycznych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Festyn odbył się na terenie sekcji pracowników socjalnych przy ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej. Organizatorami tego przedsięwzięcia był rudzki MOPS. Impreza obfitowała w wiele atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Poza zabawą spotkanie miało też walor edukacyjny. Dzielnicowi mł. asp. Wojciech Kuliński i sierż. szt. Sebastian Bieniasz z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej prowadzili rozmowy z dziećmi i ich rodzicami, poruszając tematy związane z ich bezpieczeństwem, szczególnie podczas drogi do i ze szkoły, ale również w trakcie pobytu w niej. Działania policjantów związane były ściśle z cyklem profilaktycznym pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, który na początku roku szkolnego został zainaugurowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dodatkową atrakcją festynu była maskotka śląskich policjantów – pies Snupek, który bawił się z dziećmi i zachęcał do robienia wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.