Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kryształowy Sopelek po raz czwarty!

  • Dodano: 2016-01-27 16:00, aktualizacja: 2016-01-27 22:46
Zimowe piosenki, tańce i zabawy  zaprezentowali uczestnicy Zimowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Kryształowy Sopelek”.  W Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie odbyła się czwarta już edycja festiwalu, w której wzięło udział prawie sto dwadzieścia dzieci z rudzkich placówek oświatowych. Oprócz rudzian swoje rozmaite talenty artystyczne zaprezentowali także najmłodsi z okolicznych miast.
 
 
Spotykamy się tutaj w Młodzieżowym Domu Kultury już po raz czwarty. Z każdym rokiem „Kryształowy Sopelek” cieszy się coraz większą popularnością i włącza się do niego coraz więcej dzieci – zaznaczyła Alicja Mróz, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 40 im. Marii Kownackiej. - Przez to wydarzenie promujemy integrację dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi i pokazujemy, że bycie trochę innym nie oznacza bycia gorszym. Dzieci wzajemnie sobie pomagają i dogadują się ze sobą bez problemu. Co ważne, w wydarzenie włączają się również rodzice – dodała.
 
 
 
Jak co roku organizatorem imprezy było Miejskie Przedszkole nr 40 im. Marii Kownackiej w Rudzie Śląskiej, współpracujące z Młodzieżowym Domem Kultury. Festiwal powstał z inicjatywy Alicji Mróz, dyrektora Przedszkola nr 40 oraz Herminy Ogiermann - specjalisty oligofrenopedagoga.
 
 
Mottem naszego tegorocznego festiwalu jest zdanie amerykańskiego neuropsychologa „Każde dziecko jest zdolne, każde dziecko jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju”. I właśnie przez takiego typu przedsięwzięcia dzieci mogą rozwijać swoją inteligencję, emocje, sprawność ruchową i uczyć się integrować z innymi – podkreśliła Hermina Ogiermann.
 
 
 „Kryształowy Sopelek” ma na celu promowanie talentów dzieci niepełnosprawnych, a także przełamywanie barier związanych z niepełnosprawnością. W tym roku udział w wydarzeniu wzięło 9 placówek, w tym 7 rudzkich (Miejskie Przedszkole nr 40, 43, 47, 12, Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych, Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. św. Łukasza, Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia), 2 z Zabrza (Przedszkole nr 43 i 48) oraz  Przedszkole nr 16 z Chorzowa.
 
 
Kryształowy Sopelek po raz czwarty!

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.