Wiadomości z Rudy Śląskiej

Książki naszych marzeń

  • Dodano: 2016-06-13 08:15, aktualizacja: 2016-06-13 06:44
Magdalena Miliczek ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Kamil Rabstein ze Szkoły Podstawowej nr 4 zostali zwycięzcami w konkursach: "Mój ulubiony bohater z książki naszych marzeń" oraz "Selfie z książką". Konkursy zostały zorganizowane w ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń". Program miał na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych.
 
 
W konkursie plastycznym "Mój ulubiony bohater z książki naszych marzeń" I miejsce zajęła Magdalena Miliczek z SP nr 6, II miejsce zajęła Wioletta Borowska z SP nr 24, a III miejsce przyznano ex aequo Bartoszowi Kłonowski z SP nr 21 oraz Nicoli Tonder również z SP nr 4. 
 
 
Natomiast w konkursie "Selfie z książką" najlepiej został oceniony Kamil Rabstein z SP nr 4. II miejsce zajęli Anna Spałek i Łukasz Niewiński z SP nr 3, a III miejsce przyznano Milenie Gustin z SP nr 13 oraz Danielowi Wieczorkowi z SP nr 11 Specjalnej.
Rzadko robie selfie, ale to akurat dobrze mi wyszło, może dlatego, że było to spontaniczne ujęcie – zdradza Kamil Rabstein. - Sporo czytam i korzystam z biblioteki. Teraz jestem w trakcie czytania "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" – dodaje.
Oba konkursy zostały zorganizowane przez Wydział Oświaty w ramach programu "Książki naszych marzeń". Poza tym rudzkie szkoły podstawowe prowadziły szereg innych działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Zrealizowano 632 projekty edukacyjne, zorganizowano 257 wydarzeń z udziałem uczniów promujących czytelnictwo oraz 215 spotkań z rodzicami dotyczących m.in. wpływu czytania na rozwój dziecka. 
 
 
W kończącym się roku szkolnym w Rudzie Śląskiej odnotowano wzrost czytelnictwa.
Wypożyczono ponad 26 tys. książek więcej niż w poprzednim roku szkolnym – informuje Aleksandra Piecko, naczelnik Wydziału Oświaty. – Liczba czytelników wzrosła o 1262 osoby. Dane te pokazują, że dzieci i młodzież chętnie sięgają po nowości wydawnicze i uczestniczą w przedsięwzięciach promujących czytelnictwo – podsumowuje Aleksandra Piecko.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.