Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Kurtka dla malucha"

  • Dodano: 2013-10-08 08:30, aktualizacja: 2013-10-11 12:54

W Rudzie Śląskiej rusza czwarta edycja "Kurtki dla malucha"

"Gdy puka zima, otwórzmy serca!" – pod takim hasłem wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) rozpoczyna czwartą już edycję ogólnopolskiej akcji "Kurtka dla malucha". Filie ChSCh w różnych miastach w Polsce będą zbierać ciepłą odzież dziecięcą, która następnie trafi do potrzebujących maluchów.

Jest komu pomagać. Mamy pod opieką np. sześcioosobową rodzinę w trudnej sytuacji. Wciąż zgłaszają się nowi potrzebujący – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej.

Ideą "Kurtki dla malucha" jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi. Zimą do podstawowych wydatków w takich domach dochodzi jeszcze potrzeba zakupu ciepłej odzieży. Nie wszystkich rodziców stać na zakup nowej kurtki czy butów dla rosnącego dziecka. 

W ramach "Kurtki dla malucha" wolontariusze ChSCh przyjmują ciepłe ubrania – kurtki, swetry, czapki, szaliki, spodnie, podkoszulki i inne, a także buty zimowe, które trafią do potrzebujących rodzin znajdujących się pod opieką lokalnej filii ChSCh.  

W Rudzie Śląskiej odzież można przynosić w poniedziałki w godzinach od 16 do 18, do punktu ChSCh przy ul. Targowej 5 lub w innym terminie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, tel. 600 984 209.

Oprócz ubrań obecnie potrzebujemy też trzech wózków dziecięcych – dwóch dla noworodków i jednego dla chorego dziecka, oraz łóżeczka. Potrzebne są także pościele, ręczniki, dywan – apeluje Mirosława Czarnecka. 

Wolontariusze proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości. Przyjmowane są także ubrania dla dorosłych.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • mama

    Mam dużo ubranek po moim synu, ale niestety nie jestem wstanie zawieźć ich na teatralną . czy nie można zorganizować zbiórki np. w urzędzie miasta?

  • irena

    Do Pani Mirosława Czarnecka. Prosze podac mi adres tej rodziny 6 osobowej chetnie wysle pare zeczy od mojego wnusia wszystko w dobrym stanie z pozdrowieniami Irena Blacha z Wilhelmshaven jestem na facebook

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.