Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Kurtka dla malucha"

  • Dodano: 2013-10-08 08:30, aktualizacja: 2013-10-11 12:54

W Rudzie Śląskiej rusza czwarta edycja "Kurtki dla malucha"

"Gdy puka zima, otwórzmy serca!" – pod takim hasłem wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) rozpoczyna czwartą już edycję ogólnopolskiej akcji "Kurtka dla malucha". Filie ChSCh w różnych miastach w Polsce będą zbierać ciepłą odzież dziecięcą, która następnie trafi do potrzebujących maluchów.

Jest komu pomagać. Mamy pod opieką np. sześcioosobową rodzinę w trudnej sytuacji. Wciąż zgłaszają się nowi potrzebujący – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej.

Ideą "Kurtki dla malucha" jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi. Zimą do podstawowych wydatków w takich domach dochodzi jeszcze potrzeba zakupu ciepłej odzieży. Nie wszystkich rodziców stać na zakup nowej kurtki czy butów dla rosnącego dziecka. 

W ramach "Kurtki dla malucha" wolontariusze ChSCh przyjmują ciepłe ubrania – kurtki, swetry, czapki, szaliki, spodnie, podkoszulki i inne, a także buty zimowe, które trafią do potrzebujących rodzin znajdujących się pod opieką lokalnej filii ChSCh.  

W Rudzie Śląskiej odzież można przynosić w poniedziałki w godzinach od 16 do 18, do punktu ChSCh przy ul. Targowej 5 lub w innym terminie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, tel. 600 984 209.

Oprócz ubrań obecnie potrzebujemy też trzech wózków dziecięcych – dwóch dla noworodków i jednego dla chorego dziecka, oraz łóżeczka. Potrzebne są także pościele, ręczniki, dywan – apeluje Mirosława Czarnecka. 

Wolontariusze proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości. Przyjmowane są także ubrania dla dorosłych.

Komentarze (2)    dodaj »

  • mama

    Mam dużo ubranek po moim synu, ale niestety nie jestem wstanie zawieźć ich na teatralną . czy nie można zorganizować zbiórki np. w urzędzie miasta?

  • irena

    Do Pani Mirosława Czarnecka. Prosze podac mi adres tej rodziny 6 osobowej chetnie wysle pare zeczy od mojego wnusia wszystko w dobrym stanie z pozdrowieniami Irena Blacha z Wilhelmshaven jestem na facebook

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.