Wiadomości z Rudy Śląskiej

KZK GOP: podwyżek nie będzie

 • Dodano: 2011-05-25 08:15, aktualizacja: 2011-05-25 08:38

Samorządowcy nie przegłosowali propozycji nowych, wyższych taryf KZK GOP. To oznacza, że nie dojdzie do zaplanowanej od 1 sierpnia podwyżki cen biletów i likwidacji ulugi dla seniorów w autobusach i tramwajach największego przewoźnika w regionie.

Samorządowcy zasiadający w zgromadzeniu Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego odrzucili w głosowaniu propozycje podwyżek cen biletów przedstawione przez zarząd związku.
Propozycje zmian taryf największego przewoźnika w regionie przewidywały też wzrost kar za jazdę na gapę oraz kontrowersyjny zapis dotyczący likwidacji przywileju darmowych przejazdów dla osób po 70 roku życia.
W głosowaniu za podwyżkami było 12 członków zgromadzenia KZK GOP, 14 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.

W przyszłości zgromadzenie Związku może ponownie głosować podwyżki, zmienić część propozycji (np. dotyczących ulg przywileków dla seniorów), podnieść składkę członkowską płaconą przez poszczególne miasta, albo zachować obecne ceny biletów i wysokość skladki, ale to będzie wiązać się z ograniczeniem kursów.
 

Komentarze (5)    dodaj »

 • pasarzer-rudy-sl

  prosta sprawa rowiązac natychmiastzdiadostwem umowe/przewozników jestpełno/zimom bedzie ciepło a latemnormalnie,i po sprawie,proste to ijasne.

 • waple

  Bo oni zasłużyli na podwyżki i premie a kryzys zostawiają biedocie, do czasu, do czasu!

 • żona kierowcy autobusu

  Prosze mi powiedzieć za co oni chcą dostać tę podwyżkę za bilety?? Za to,ze w upał w autobusie można zemdleć ? pierwsze co robią sprowadzając autobusy to wykręcają klimatyzację w zimie mróz ,latem upał szyby nie nadają się to otwarcia klima wymontowana.. w Warszawie każdy kierowca ktory nie włączy klimatyzacji moze się pożegnać z premią u nas nawet gdyby chcieli to jej nie mają ... za to powinny być surowe kary moze mniej opłacało by się zapłacić karę niż wymontować klimę

  • żona kierowcy autobusu
   2011-05-26 18:42
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • DOROTA

  ULGI DLA DZIECI I SENIORÓW POWINNŁY ZOSTAĆ DZIECI BO NIE MAJĄ ZA CO PŁACIĆ A SENIORZY SOBIE NA NIE ZASŁUŻYLI

 • pasażer

  Teraz nie bedzie podwyżki o 20gr-40gr,ale póżniej podniosą o 1zł.Co się odwlecze nie uciecze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.