Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lekcja zawodu w ZSP nr 6: Pracowali z kielnią, ocieplali ścianę

  • Dodano: 2017-12-05 13:00, aktualizacja: 2017-12-05 14:54

Teoria to jedno, a co z praktyką? We wtorek uczniowie technikum ZSP nr 6 im. Kopernika mogli sami popracować z kielnią i położyć tynk-jednym słowem poznali praktyczne aspekty zawodu.

Ponad 20 uczniów Technikum nr 6 (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika) poznało nowoczesne technologie termomodernizacji, pracowało z klejami, siatkami i innymi materiałami wykorzystywanymi w tzw. "wykończeniówce". Wtorkowe szkolenie rozpoczęło się od praktyki, skończyło na praktyce w specjalistycznej pracowni. Chodziło też o to, aby zdać sobie sprawę z konsekwencji prac wykonanych niezgodnie ze sztuką.

Tutaj jeszcze mogą robić błędy. Wręcz zachęcamy do ich popełniania, aby zobaczyli, jakie są tego konsekwencje. Na takich szkoleniach młodzież uczy się tego, co za 2-3 lata będzie standardem. Gdy wyjdą ze szkoły ich potencjalni pracodawcy będą te techniki poznawać "w boju". Dziś ukończenie szkoły to zdecydowanie za mało, takie szkolenia są rewalacyjne-przekonywał doradca techniczny firmy budowlanej Baumit, a we wtorek wykładowca i szkoleniowiec.

Takie zajęcia to duża pomoc-przyznają uczniowie. Jako jeden z pierwszych swoje umiejętności mógł sprawdzić Alan, uczeń 3 klasy technikum, który ćwiczył zatapianie siatki na elewacji budynku.

No jest inaczej, kiedy się patrzy, a kiedy się robi, ale to dość proste. Dobrze jest najpierw poćwiczyć, bo przecież jak człowiek pójdzie na budowę, to będą od niego oczekiwać, że wie, co robi-przyznał młody budowlaniec.

Uczniowie wireckiego technikum mają szerokie zainteresowania i olbrzymi potencjał. o czym można było przekonać się podczas Dni Otwartych. Placówka przy Kałusa dysponuje dobrym zapleczem technicznym i zatrudnia praktyków.

Dzięki współpracy z różnymi firmami, chcemy zapoznać uczniów z rynkiem budowlanym. Rozwiązania w budownictwie cały czas się zmieniają, a nie ma podręczników, które by nadążały za tymi trendami. Gdyby nie te spotkania, młodym adeptom byłoby niezwykle trudno poznać najnowsze rozwiązania-mówi Tomasz Siekiera, nauczyciel przedmiotów ogólnobudowalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 oraz organizator szkoleń z firmami zewnętrznymi.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • sda

    no i takie lekcje to ja rozumiem bardzo dobrze że uczniowie maja nie tylko teorie ale i praktyke bo w pszyszłosci to własnie ona sie .liczy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.