Wiadomości z Rudy Śląskiej

Loża Prezydentów: Jak miasta adaptują się do zmian klimatu? Gościem Krzysztof Mejer

 • Dodano: 2020-05-20 12:00

Jakie kroki podejmują miasta w celu adaptacji do postępujących zmian klimatu? Na to pytanie odpowiedzą goście kolejnego odcinka programu „Loża Prezydentów”.

 

Z jednej strony susza, z drugiej gwałtowne opady i podtopienia. Coraz wyższe temperatury i wyspy ciepła. Coraz więcej inwestycji i coraz mniej powierzchni zielonych. Miasta muszą się dostosować do coraz bardziej zmieniającego się klimatu. Czy budowa zbiorników retencyjnych, rzadsze koszenie trawników czy zakładanie łąk kwietnych wystarczą?

W najbliższym wydaniu programu „Loża Prezydentów” porozmawiamy o inicjatywach podejmowanych przez miasta w celu adaptacji do zmian klimatu. Gośćmi programu będą Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic, Michał Zastrzeżyński, wiceprezydent Sosnowca, Adam Ruśniak, wiceprezydent Bielska-Białej i Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Początek programu w środę 20 maja o godz. 17:55 w TVS. Zaprasza Grzegorz Żądło.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • zawiedziona

  Przez tyle lat była apolityczna, a teraz zrobiła się wielką przeciwniczką Pisu ,tyle ,że jej nieudolne komentarze nie przystają komuś pełniącemu tak ważną funkcję w mieście .Wdaje się w dyskusje z typowymi pieniaczami , wciąga się w tematy , o których nie powinna się wypowiadać.Szkoda , bo ceniłam ją za to ,że nie wiązała się ani z jednymi ani z drugimi.

 • Bunia

  Redaktor - profesjonalny, przygotowany, rzeczowy. Bardzo miło się oglądało, jak nie pozwolił sobie wejść na głowę i oczekiwał rzeczowych odpowiedzi, a nie lania wody - co próbował robić prezydent Katowic. Jeszcze raz brawo dla pana Grzegorza. Nasz prezydent niestety słabiutko.

 • Koala

  Czy kiedykolwiek zobaczymy naszą prezydent w bezpośredniej konfrontacji z innymi prezydentami. Czyżby była tylko kukiełką, która na niczym się nie zna i o niczym nie ma pojęcia? Jeżeli tak jest to nich ustąpi z urzędu, a jej obowiązki i tak wypełnia pan Mejer.

 • ZF

  Poziom pani Dziedzic to jest tragedia . Merytorycznie i pod kazdym innym wzgledem.

 • olo

  Może abdykowała?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.