Wiadomości z Rudy Śląskiej

Marek Krajewski odwiedził Rudę Śląską

  • Dodano: 2015-12-17 07:15, aktualizacja: 2015-12-17 01:24

O twórczości, inspiracjach, życiu codziennym oraz planach na przyszłość rozmawiali miłośnicy kryminałów z pisarzem Markiem Krajewskim. W Miejskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie ze znanym w całej Polsce autorem powieści kryminalnych, a także doktorem filologii klasycznej i byłym wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego.

Niezwykle jest mi miło, że mogę gościć dzisiaj w Rudzie Śląskiej. Dodam, że z jednej z dzielnic, a mianowicie z Kochłowic, pochodził mój nieżyjący już mistrz uniwersytecki, profesor Herbert Myśliwiec, którego miałem szczęście być uczniem, u którego pisałem doktorat i który był znakomitym filologiem klasycznym – zaznaczył Marek Krajewski.

Autor popularnych kryminałów o Mocku i Popielskim odwiedził Rudę Śląską, ponieważ promuje swoją najnowszą książkę „Arena Szczurów”. Podczas spotkania Marek Krajewski opowiadał o swojej twórczości, a także odpowiadał na pytania zadawane przez publiczność. Podpisywał również przyniesione przez czytelników książki.

Bardzo podobało mi się to spotkanie i jestem pod wrażeniem. Dowiedziałam się wiele o pisarzu, którego lubię i jego twórczości. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi – powiedziała Karolina Bauszek, jedna z uczestniczek spotkania.

Cieszę, że w Rudzie Śląskiej zostało zorganizowane spotkanie z Markiem Krajewskim i że podejmuje się tego typu inicjatyw coraz więcej. Powodują one, że ma się ochotę uczestniczyć w życiu naszego miasta. To spotkanie było dla mnie prawdziwym prezentem świątecznym – podkreśliła Ewa Noworzyn-Pilch z Rudy Śląskiej – Nowego Bytomia.

W spotkaniu autorskim uczestniczyli mieszkańcy Rudy Śląskiej oraz wielbiciele twórczości Marka Krajewskiego z miast ościennych. Organizatorami spotkania z pisarzem był Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta oraz Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Przed spotkaniem z czytelnikami pisarz odwiedził rudzką kawiarnię "Pod Aniołami". 

Marek Krajewski odwiedził Rudę Śląską

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Ciekawska Olka

    O ilu urzędników chyba wyjście służbowe. PR musi być.

  • Bog

    Też jesteś urzędnikiem, że wiesz? Trzeba było przyjść na spotkanie, a nie pisać brednie...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.