RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mariusz T. na wolności? Bać się czy nie?

 • Dodano: 2014-02-11 13:15, aktualizacja: 2014-02-11 15:07
To sprawa która elektryzuje cały kraj. Skazany za czterokrotne morderstwo Mariusz T. najprawdopodobniej opuści tymczasowo więzienie, do czasu podjęcia decyzji o jego umieszczeniu w zamkniętym ośrodku.
 
 
Nic jednak nie jest przesądzone. Tymczasowy areszt, izolacja, bądź wolność - to trzy możliwe scenariusze przyszłości mężczyzny, który kończy dzisiaj odsiadywanie kary 25 lat więzienia za zabicie czterech chłopców.
 
 
Mariusz T. skazany za czterokrotne morderstwo na karę śmierci, następnie w wyniku amnestii na 25 lat pozbawienia wolności opuszcza więzienie. Najprawdopodobniej kilka najbliższych tygodni mężczyzna spędzi na wolności. Pytanie najważniejsze. Gdzie zamieszka.
 
 
Na doniesienia medialne z największym niepokojem patrzą mieszkańcy Rudy Śląskiej. Pod koniec stycznia w jednym z ogólnopolskich dzienników ukazała się informacja jakoby Mariusz T. po opuszczeniu więzienia zamieszkał w tej kamienicy w dzielny Wirek. W mieście zawrzało. I tu sytuacji obawiali się nie tylko mieszkańcy. Na nogi bowiem postawione zostały jednostki zajmujące się bezpieczeństwem. Efekt. Spotkanie z mieszkańcami. Właściwie dwa spotkania. Ci najbardziej zainteresowani spokojniej się jednak nie poczuli. I dziś. Mimo zapewnień podczas Sesji Rady Miasta, czy podczas drugiego spotkania z mieszkańcami - Ci, którzy w Rudzie Śląskiej ale nie tylko, mieszkają boją się realizacji tego, niezbyt pozytywnego scenariusza.
 
- Mam 8-letniego syna i najzwyczajniej w świecie się boję.
 
 
- Oczywiście, że jest strach, on będzie zawsze.  - takie opinie przeważają wśród przepytanych mieszkańców.
 
 
 
To normalne. Podkreśla Halina Kozioł Woźnikowska, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej: - W tym przypadku bowiem boimy się nie o siebie, co o najmłodszych. Proces resocjalizacji, który przeszedł w więzieniu Mariusz T. bowiem, może bądź to okazać się zbyt słaby, bądź w zderzeniu z zupełnie inną niż ta 25 lat temu rzeczywistością zupełnie nieskuteczny.
 
 
 
Strach tym większy, że podczas wczorajszego posiedzenia sąd w Rzeszowie odroczył do 3 marca rozprawę ws. uznania Mariusza T. za osobę, z zaburzeniami psychicznymi zagrażającą innym, która po odbyciu kary musi być izolowana. Tym bardziej zasadne jest pytanie czy i aby na pewno po wyjściu z więzienia Mariusz T. nie zamieszka w Rudzie Śląskiej. Zdaniem policji. Nie.
 
 
- Plotek nie komentujemy – tak poproszony o komentarz do medialnych doniesień zareagował podinsp. Mariusz Gąska, rzecznik prasowy śląskiej policji. W podobnym tonie wypowiada się miasto – Jesteśmy w stanie zrozumieć mieszkańców, dziś wiemy po zapewnieniach policji, że to tylko i wyłącznie fakt medialny – tłumaczy rzecznik Urząedu Miasta Adam Nowak.
 
 
Lepiej jednak dmuchać na zimne. Kamienica w której Mariusz T. miałby zamieszkać doczekała się nowego oświetlenia. Zdaniem mundurowych zwiększona została liczba patroli zarówno umundurowanych jak i cywilnych. Informacja podana w mediach bowiem, wywołała w mieście prawdziwą spiralę strachu. Na jednym z portali społecznościowych powstało kilka stron sprzeciwiających się planom zamieszkania Mariusza T. w mieście. Straż Miejska zapeniła, że miejsce jest monitorowane i patrolowane.
 
 
Teraz najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy poczuli się niekomfortowo w obliczu medialnych informacji. A patrząc na miasto choć na twarzach mieszkańców może niepokoju nie widać, napięcie a co za tym idzie strach jest.
 

Komentarze (17)    dodaj »

 • ase

  A może by tak zacząć nawijać o matce Madzi?. Znowu staruchy zaczną kupować głupawe gazety typu Fakt , albo Super Ekspres

 • jo.

  teroz jest strach nie przed Trynkiewiczem a przed malolatami jak idą w grupie i sa podchmielone a potem jego mamuśku płacze bo to nie jej syn czy córka byli jak policja przyjdzie do domu z kochaniem smarkaczem w kajdankach.

 • rudy

  Ludzie dejcie sie juz spokoj panikujecie chop mo wiecyj strachu jak wy niewie co robic a wy jak dzieci normalnie to juz jest smiyszne .

 • SMRÓD

  NAPEWNO JE SPRAGNIUNY I PRZYDZIE NA TARG NA WIREK KUPIĆ NIELEGALNE FAJKI I F 16 BO PILNUJĄ TRYNKIEWICZA A UDAWAJĄ ŚLEPOKÓW I NIE WIDZĄ TEGO WARIACTWA NA TORGU.BRAĆ SIE ZA NIELEGALNY HANDEL CO KWITNIE

 • rudy

  I jak się Panu mieszka w Rudzie Panie T. ?

 • inżynier

  Ruda to fajne miejsce, mamy dwa krematoria i Trynkiewicza...Miasto z perspektywami nie ma co...

 • ...

  a jakis tydzien temu pani prezydent Dziedzi mowila, ze Trynkiwicz nie wyjdzie na wolnosc. Jak nie ma dobrych informacji to niech milczy, a nie glupoty opowiada.

 • BAD BOY

  chopy i baby szable w dlon trynkiewicza kajs wiezom wiezniarkom miejscie loczy szyroko lotwarte jo laza po miescie z kuszom a na placach mom pora [...]ow jak go kajs dopacza zaro biera kusza w ruch i szczylow w niego

 • INTERESANTKA

  GDZIE ZAMIESZKA TRYNKIEWICZ WIE TYLKO ON SAM.TYLKO GŁUPEK SIE NIE BOII .LEPIEJ NIE ZGRYWAĆ CWANIAKA ,BO CZŁOWIEK MOŻE BYĆ PEWIEN TYLKO ŚMIERCI.

 • rudzianka

  Proste pilnować swoich bachorów , a nie biegają samopas bóg wie gdzie i patrza gdzie coś zmalować ....

 • jo

  szkoda ze nie masz dzieci

 • mogi

  Chyba w rodzinie masz bachora stad taka gupia godka masakra jak tacy moga pisac gupoty

 • JA

  porównując warunki jego celi a przedstawioną na zdjęciu kamienicę długo bym się zastanawiała...

 • Jam

  Nie czytałem co tam pisze w tym artykule, ale postuluję aby Pani Prezydent zwołała kolejny wiec!!!

 • hanys

  Zas zaczynocie.....nabijanie liczby wyswietlen? Somscie gorsi niż fakt. Tyla

 • jo.

  na pewno u pani prezydent miasta zamieszka .każdy się go boi jest wolny na pewno ma jakieś zaskórniaki i zamieszka tam gdzie on będzie sobie mieszkanie kupi.

 • Rudzianka

  Policja i władze: wiemy, że to wyłącznie fakt medialny. "Dziennikarka": lepiej dmuchać na zimne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.