Wiadomości z Rudy Śląskiej

Marysia Toborek z Rudy Śląskiej została Mistrzynią Polski w Tenisie Stołowym!

• Dodano: 2019-06-14 11:00

Marysia Toborek wychowanka UKS Halembianka (obecnie Sokół Orzesze) zdobyła złoty medal na rozgrywanych w Krakowie Mistrzostwach Polski Żaków.

Marysia wraz z koleżanką Matyldą Hadryś (Sportowiec Częstochowa) stanęły na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej, po bardzo dobrej grze eliminując zawodniczki z województw lubuskiego, lubelskiego, pomorskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

Zawodniczki zagrały fantastycznie, eliminując po drodze kolejne pary deblowe, w tym jedne z faworytek tego turnieju (półfinał). Mecz finałowy to popis zespołowości, pomysłowości i skuteczności. Ślązaczki pokonały tym samym najwyżej rozstawioną w turnieju parę 3:1 (6,-10,4,7) - czytamy na stronie Uczniowskiego Klubu Tenisa Stołowego Sokół Orzesze.

Ponadto Marysia Toborek indywidualnie zajęła 9 miejsce.