Wiadomości z Rudy Śląskiej

MCK zaprasza na koncert zespołu Universe

 • Dodano: 2020-12-10 08:15, aktualizacja: 2020-12-10 06:22

Grudniowe koncerty zespołu Universe to już tradycja Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w  Rudzie Śląskiej. W tym roku jednak z powodu epidemii koncert nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Mimo tego, MCK zaprasza na muzyczny weekend z Universe w  sieci. Koncert zaplanowano w piątek (18 grudnia) o godz. 18.00. Wirtualna impreza odbędzie się w ramach programu profilaktycznego „Muzyka=Trzeźwość”. Transmisja online jest bezpłatna. W ramach projektu możliwa jest także konsultacja z terapeutką Natalią Lonser.

Koncert będzie można zobaczyć na kanale MCK na YouTube - pod linkiem: https://youtu.be/zHkup9xc4DU

Link aktywny będzie do niedzieli, 20 grudnia do północy.

Przed koncertem warto przeczytać kilka informacji o zespole Universe. To legenda polskiej muzyki pop, który od ponad 35 lat nieprzerwanie obecny jest na rodzimych estradach. Universe tworzy aktualnie sześciu muzyków. Liderem zespołu jest Henryk Czich, który śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Wokalnie wspiera go Wojtek Wesołek, który gra również na gitarze, podobnie jak Damian Filipowski. Marek Kopecki jest basistą a Marek Jagucki gra na instrumentach klawiszowych. Perkusją zawiaduje Grzesiek Krzykawski. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania oraz wspaniałe przeboje, skomponowane przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha. Doskonale znane publiczności, są okazją do wspólnego śpiewania i zabawy

Z kolei głównym celem projektu „Muzyka=Trzeźwość” jest uświadamianie młodzieży oraz całym rodzinom konsekwencji i zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu, a także promocja spędzania wolnego czasu bez sięgania po alkohol oraz wczesna diagnoza problemu alkoholowego. Program ten zakłada dotarcie do grup zagrożonych problemem alkoholowym wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną używaną przez młodzież. Ponad 90% uczniów klas pierwszych i ponad 96% uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych przyznaje się do picia napojów alkoholowych. Co dziesiąte dziecko po wypiciu alkoholu uczestniczyło w bójce czy sprzeczce. Co dwudziesty nastolatek po wypiciu alkoholu doświadczył wypadku lub uszkodzenia ciała. W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba młodzieży zatrzymanej do wytrzeźwienia. Najmłodszy nietrzeźwy nieletni zatrzymany w Izbie Wytrzeźwień miał 12 lat!

W ramach projektu zaplanowano realizację kilku koncertów adresowanych do młodzieży, dorosłych i całych rodzin - zespołów Gang Olsena, Orkiestry Dętej KWK Pokój i Universe. Z powodu pandemii większość koncertów odbywa się w formie retransmisji on-line. Wcześniej w ramach koncertów „na żywo" organizowane były także spotkania konsultacyjne dla osób zagrożonych chorobą alkoholową, dystrybucja materiałów informacyjnych dot. problemu uzależnienia umożliwiające wczesną autodiagnozę problemu alkoholowego (test baltimorski).

Co więcej wszystkich potrzebujących pomocy specjalisty w kwestii rozwiązywania problemów z uzależnieniami, organizatorzy zapraszają na bezpłatne konsultacje telefoniczne z terapeutką Natalią Lonser. Odbędą się one 18 i 19 grudnia w godz. od 16:00 do 18:00 pod numeren telefonu: 513 163 868.

MCK zaprasza na koncert zespołu Universe

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Bubu

  pandemia na całego a ludziska na koncerty sie wybierają, za robota sie weźcie

 • Justyna

  Bardzo przyjemny koncert , miłe wspomnienia...Super że Henio nie pozwala nam zapomnieć o tych pięknych utworach , o Mirku Bregule i śpiewa dalej i dalej.. Dziękuję i Brawo

 • Fritz

  Dyć grajo jak umiejo

 • Mirek K....

  Zespół z tradycją śląski kawał najpiękniejszych utworów . Tworzą i chwała im za to że są z nami już tyle lat . A Mirek z nieba kibicuje i śpiewa ...tacy byliśmy jeszcze wczoraj ......

 • Luna

  UNIVERS==MIREK BREGULAMIREK BREGULA==UNIVERS

 • Fy5

  Czy mck ma w ofercie coś ponad tradycyjnych występów?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.