Wiadomości z Rudy Śląskiej

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

• Dodano: 2018-05-09 11:00

W niedzielę, 6 maja br. na Burloch Arenie byliśmy świadkami turnieju finałowego Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (roczniki 2004, 05 czyli VII, VI klasa szkoły podstawowej). Był to turniej końcowy dla klubów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Na starcie stanęło 8 zespołów: Sparta Jarocin, Tytan Gniezno, Husaria Kalisz, Miedziowi Lubin, Husar Bolesławiec, K.S. RUGBY Ruda Śląska, Juvenia Kraków i UKS Gorce Raba Niżna.

Młodzi rudzcy zagrali w grupie z: Tytanem Gniezno 35:0, Juvenią Kraków 5:28, Spartą Jarocin 7:28. W meczu o 5 miejsce przegrali z Husarią Kalisz 0:17. Rudzkie Bajtle zagrały na miarę swoich możliwości i oczekiwań. Należą im się wielkie brawa za ambicję i gratulacje dla sporego grona debiutantów na tym szczeblu rozgrywek.

W turnieju zwyciężyła Juvenia Kraków po emocjonującym finale z Husarem Bolesławiec 19:14 (po dogrywce, w meczu 14:14).

K.S. RUGBY Ruda Śląska zagrała w składzie: Natalia Brodziak, Mateusz Raniecki, Brajan Grządziel, Martyna Kupka, Dawid Matuszak, Klaudia Starowicz, Julia Lalik, Olimpia Czimok, Natalia Kokoszka, Alan Deptuła. Trener Sylwia Łuksik.