Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkańcy Rudy Śląskiej uczyli się samoobrony!

 • Dodano: 2017-11-12 21:15

W niedziele w Szkole Podstawowej nr 14 odbył się kurs samoobrony "Bezpieczna Rodzina". Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych technik samoobrony (Krav Maga) oraz podstawowych zachowań w sytuacjach zagrażających życiu.

Akcja skierowana była do wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic niezależnie od płci i wieku. Postanowiliśmy ją zorganizować, ponieważ w życiu codziennym występuje wiele zagrożeń wobec dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych - zaznacza Jarosław Szlachta, organizator wydarzenia. - Dzieci każdego dnia padają ofiarami przemocy w szkole i w domu, zarówno ze strony rówieśników, jak i członków rodziny, dlatego uczymy je, jak skutecznie się bronić. Poza tym uczymy też rodziców, jak chronić siebie oraz swoich bliskich w najbardziej ekstremalnych sytuacjach - dodaje.

Uczestnicy akcji nauczyli się m.in. jak zachować się podczas próby staranowania przez samochód, ataku nożownika, obecności aktywnego strzelca, porwań i napadów. Mimo poważnej tematyki całe szkolenie miało charakter sportowy. Nie zabrakło też wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych, zabaw i śmiesznych sytuacji dla najmłodszych. Szkolenie miało charakter otwarty i darmowy.

Mieszkańcy Rudy Śląskiej uczyli się samoobrony!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Tytoo

  Szacunek dla Pana Jarosława człowiek z pasja i darem nauczania.

 • Jarosław Szlachta

  Bardzo dziękuję za pozytywny komentarz. Pozdrawiam

 • ona

  A jeśli 10 na 1 napadnie to jak się należy bronić ??

 • Jarosław Szlachta

  Niestety nic nie daje nam pewności w czasie obrony zarówno przed jednym jak i 10 napastnikami. Trenując Krav Maga w naszym klubie przerabiamy sytuacje, w których jesteśmy atakowani przez grupy zorganizowane. To ciężkie zadanie, lecz regularny trening daje nam pewność, że sobie poradzimy nawet w tak ekstremalnych sytuacjach. Zapraszam na www.namaxa.orgPozdrawiam

 • Rydz

  Ucieczka

 • Jarosław Szlachta

  "Taktyczne wycofanie się" ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.