Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

MIESZKANIA SOCJALNE

 • Dodano: 2007-07-19 11:58, aktualizacja: 2007-08-02 08:49
Dzisiaj powracamy do tematu mieszkań socjalnych.

Lista oczekujących w Rudzie Śląskiej jest bardzo długa – to 1400 osób. W tej sytuacji postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego w 10 mieszkaniach na ulicy Szczęść Boże do tej pory nikt nie zamieszkał.

Przypomnijmy, że osiem parterowych budynków w których znajduje się 48 mieszkań socjalnych otwarto przy ulicy Szczęść Boże w kwietniu tego roku. Te mieszkania nie zlikwidowały długiej kolejki oczekujących na taki lokal. Mimo tego znalazły się rodziny, które nie chcą mieszkać na Szczęść Boże. Dziesięć pustych mieszkań to
prawdopodobnie wynik braku zapisów w umowie terminu ostatecznej przeprowadzki. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkania od trzech miesięcy stoją puste, a kolejka 1400 osób oczekujących nie zmniejsza się. Mieszkańcy Szczęść Boże są zdziwieni tą sytuacją. Osoby, które mają rzeczywiście problemy lokalowe nie przebierają w mieszkaniach a korzystają z propozycji władz miasta. Mieszkanie socjalne jest ostatecznością i wiele osób docenia to, że otrzymało lokal na Szczęść Boże. Jak mówią lokatorzy na tym osiedlu mieszka się dobrze. Niech zatem z takiej możliwości skorzystają kolejne rodziny. Póki co pozostali z listy oczekujących muszą uzbroić się w cierpliwość bo kolejki nie da się przeskoczyć.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • desperatka z kamienicy

  można być na tej liście do końca swojego życia i to nic nie da bo taki durny świat nie jest stworzony dla takich szaraków jak my co ciężko pracujemy a w zamian nic siedzenie w starej kamienicy gdzie gospodarz tylko wie kiedy sprawdzić czy czynsz wpłynął na konto a my możemy się zaczadzić co tak się kopci z pieca teraz chce czujniki założyć mógłby je podłączyć pod straż pożarną to przynajmniej kilka alarmów może by coś dotarło do jego pustej pały

  • desperatka z kamienicy
   2017-01-23 21:17
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • mała

  Na ul.Szczęść Boże zostały wybudowane mieszkania socjalne.Teraz buduje się tam bloki komunalne.Musza przyznać,że bloki bardzo ładne ale okolica fatalna.Daleko do sklepu,wszędzie stare familoki,jednym słowem dzielnica Ruda-zapomiana przez Boga.Nie chciałam bym tam mieszkac.Dziwie się,ponieważ jak już tam bydowali socjalne to mogi bydować wiecej socjalnych..Jeżdzi tam jedne autobus.Jednym słowem masakre!!!

 • Halembianka

  To,co się dzieje w naszym mieście,jeżeli chodzi o przydzial mieszkań to paranoja...TBS-y (Towarzystwo Budownictwa Spolecznego) są zasiedlane przez znajomych ,znajomych..Spróbujcie dostać się na listę..lista jest już zrobiona zanim domy są wybudowane.W kolejce na mieszkanie do remontu czelamy już 10 lat.Jak narazie proponowano nam mieszkania otwierane poprzez kopnięcie drzwi,bez podłóg i prawie bez okien.Wszystko rozumiem ale to już przesada.Nie twierdzę wcale,że mam dostać od miasta nowoczesne ,ieszkanie ale chołotą też nie jestem,żeby w ogóle "coś" takiego oferować.Jak to się stało,że niektorzy po 5 latach czekania na mieszkanie(znam osobiscie) ,dostali je nie w starym familoku ,a w miarę ładnym bloku i dzielnicy?Jak znam życie to nikt rozsądnie nie odpowie mi na to pytanie.Co do tematu mieszkań socjalnych...ze względu na otoczenie niebardzo chciałabym tam mieszkać...To prawda,że porządnym ludziom oferuje się ruiny ,(jako mieszkania)i jest lista rzeczy do remontu .Ludzi, często lekceważąco podchodzącym do płacenia czynszu i w ogóle do życia ,zaprasza się na "gotowe".

 • ZAWIEDZIONA

  ZNAM RODZINY KTÓRYM MOPS POMAGA ALE NIE WNIKA W SZCZEGÓŁY NA CO TA POMOC IDZIE I ZNAM OSOBISCIE LUDZI KTÓRZY DOSTALI MIESZKANIE SOCJALNE ALE BYŁO ICH STAC NA ZAPŁACENIE CZYNSZU A TERAZ SMIEJĄ SIE Z INNYCH ŻE DOSŁOWNIE CYTUJĘ BO WY NIE UMICIE NIC ZAŁATWIC A MIESZKANIE SOCJALNE WYNAJMUJĄ ALBO STOI PUSTEBO WŁASCICIEL MIESZKANIA SOCJALNEGO MIESZKA U KONKUBINY

 • rudzianka

  Porażka!!!!!!!!Dawać ludziom nowe mieszkania w nagrodę za to,że nie płacą czynszu i jeszcze się prosić żeby łaskawie w nich zamieszkali SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiem co pisze,znam osobiście jedną z takich osób.

 • Aga

  Naprawdę szkoda słów. I chyba rzeczywiście ma rację ten kto napisał,żeby ich wykreślić, tylko co dalej z nimi... Ja wiem, że są osoby które naprawdę potrzebują tych socjalnych mieszkań, ale kiedy widzę rodziny, które nie płacą czynszów bo wolą kupić butelke wina, albo np. kupić komputer (bo i takie znam) to coś mnie trafia. Czy pracownicy socjalni nie maja możliwości "prześwietlania" ich dokładniej niz do tej pory. Ja płacę podatki ciężko pracując i z 20 lat na mieszkanie z miasta będe czekać, a oni dostana wyremontowane, czyściutkie, wyposażone...

 • RUDZIANKA

  Serdecznie zapraszam nie tylko osoby które rozdzielają mieszkania socjalne ,ale również MOPS do obejrzenia mieszkań na ul. Kałusa w Rudzie śl.10 jest to miejsce wołające o pomstę do nieba! Zgromadzono tam tzw. ,,element,, .Istny smród i bałagan.Gdzie MOPS jak można nie reagować na to co ta się dzieje?Czy pracownik socjalny idzie i pisze tylko wywiad?Wchodząc na ul. Kałusa człowiek myśli że cofął się w czasie o 100lat pijaństwo od rana ,a smród sam wypycha na300 metrow. mamy przecież2007 rok. Miasto na zewnątrz pięknieje , a tyły TRAGEDIA.

 • blondyna

  jestem zdania to osoby które odmówią skreślić z listy...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.